خرید و دانلود کتاب سیری در رساله های موسیقایی

کتاب الکترونیکی سیری در رساله های موسیقایی

حجم دانلود: 2.5 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

این کتاب به معرفی اجمالی رساله های علمی و فنی موسیقی فارسی دوره اسلامی با نگاهی گذرا به نخستین رسالات عربی موسیقایی و اشارتی به برخی آثار ترکی فارسی نگاران می پردازد و در اصل با محتوایی درسی ، برای دانشجویان دانشگاههای هنر و دلبستگان و کاوشگران متن شناسی آثارمکتوب تاریخ موسیقی پژوهشی تالیف شده است.
کتاب در دوبخش اصلی " معرفی رساله های عربی و فارسی " و " گزیده های متون رساله های موسیقایی فارسی " و دو بخش ضمیمه تدوین شده است و با توجه به گنجایش درس نامه در هر بخش همه آنچه لازمه دانستن است ، به ایجاز و اختصا ربیان شده است .بخش ضمیمه نخست متن مصاحبه ای است که پس از تکثیر درس نامه در سال 1378 در مطبوعات چاپ شده و بخش ضمیمه دوم متن مثنوی " هفت جام " اثر ملا محمد بن سلیمان فضولی شاعر و موسیقی شناس سده دهم را تشکیل می دهد که از چاپ انتقادی دیوان وی برداشته شده است . در این مثنوی در 317 بین لطائف عرفانی به زبان آلات موسیقایی تبیین شده است .

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
481
شابک دیجیتال :
978-600-03-2090-4
نظرات درباره کتاب سیری در رساله های موسیقایی
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.