خرید و دانلود کتاب زمستان و چله ها

کتاب دیجیتال زمستان و چله ها

حجم دانلود: 1.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

زمستان و چله ها جلد دهم مجموعه روزهای انقلاب است که در روایتی داستانی از مقاله روزنامه ی اطلاعات و توهین به امام و عکس العمل مردم در برابر مقاله 17 دی 1356 برای نوجوانان سخن می گوید.

گزیده کتاب:
می دانستم که آن مقاله با امضای مستعار ((احمد رشیدی مطلق)) در روزنامه ی اطلاعات به چاپ رسیده است. همچنین می دانستم که نویسنده ی ناشناس، از بی حجابی دفاع کرده و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع معرفی کرده است. به امام خمینی هم توهین کرده و قیام پانزده خرداد 1342 را توطئه ی استعمار سرخ و سیاه معرفی کرده است.

نوشتم: با چاپ این مطالب توهین مطالب توهین آمیز، اولین واکنش ها در شهر قم آغاز شد. مدرسین حوزه ی علمیه ی قم، درس های حوزه را در روز هجده دی تعطیل اعلام کردند و در این روز، طلاب جمع شدند، تظاهرات کردند و به خانه ی مراجع رفتند. گروهی از علما و مراجع قم نیز برای آن ها سخنرانی کردند و گفتند باید از آیت الله خمینی حمایت کنیم و توهین به او را هم محکوم کنیم.

پدر بزرگ در باره این قیام می گفت:((بازاری ها قم هم وقتی حرکت حوزه ی علمیه را دیدند، مغازه های خود را در روز بعد یعنی نوزده دی تعطیل کردند. ماجرا اوج گرفت و نیروهای کمکی ساواک و شهربانی هم از تهران به قم آمدند و در اطراف مدارس علمیه مستقر شدند.))

مشخصات کتاب
دیویی :
[ج]8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
3704683
شابک :
978-600-175-841-6
سال نشر :
1393
صفحات کتاب :
112
کنگره :
PIR8098 ‭/ل9585‏‫‬‮‭ز8 1393
نظرات درباره کتاب زمستان و چله ها
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.
خرید کتاب