امتیاز
5 / 0.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
4,900
نظر شما چیست؟
کتاب زوال قتل انگلیسی، یکی از کتاب های ویژه مجموعه «ایده های بزرگ» مشتمل بر مجموعه ای از داستان های کوتاه اثر جورج اورول است.

اورول در این کتاب همراه با شوخ طبعی از علاقه شدید انگلیسی ها به خواندن خبرهای داغ درباره قتل (قتل های ناشی از تفاوت های طبقاتی، مسمومیت و عشق) سخن می گوید، همین طور به بیان نظراتی تأثیرگذار از هفته نامه های نوجوانان گرفته تا کارت پستال های زیبای کنار دریا می پردازد.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ ها و انقلاب ها الهام بخشیده اند. آن ها زندگی های بسیاری را ساخته اند و یا تباه کرده اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

جورج اورول (George Orwell) نام مستعار اریک آرتور بلر نویسنده، روزنامه نگار شهیر انگلیسی است که در کتاب های خود سعی کرده تا تصاویری از (پاد) آرمان شهرهای حکومت های وقت خود بخصوص روسیه و استالین را به نمایش گذاشته و در اصل این موضوع را بیان دارد که مقصود این حکومت ها در اصل "پاد آرمان شهر" است. جرج اورول در رمان هایش با اتخاذ دیدگاه منتقدانه آینده مطلب رهبران سیاسی و انقلابی را ترسیم کرده است.

در بخشی از داستان زوال قتل انگلیسی (Decline Of The English Murder) می خوانیم:
گهگاه صدای زجرآوری از سلول کناری به گوش می رسید، در آن جا جوانی که چاقویی در شکم معشوقه اش فرو کرده بود - شنیدیم که دختر تا حدودی بهبود یافته - به تنهایی نگهداری می شد. خدا می داند که چه اتفاقی در حال وقوع بود، اما چنان صداهایی می آمد که انگاری به دیوار زنجیر شده بود.

حدود ساعت ده یک لیوان چای به ما دادند. به نظر می رسید این چای نه توسط مقامات بلکه توسط نماینده مذهبی محکمه پلیس تهیه شده بود و اندکی بعد ما را چون گله ای گوسفند به اتاق نسبتا بزرگی که زندانی ها در انتظار محاکمه بودند، بردند.
صفحات کتاب :
131
کنگره :
‏‫‬‭PZ۳‭‏‫‭ /‮الف‬۸۷۳ز۹ ۱۳۹۲
دیویی :
‏‫‬‭۸۲۳/۹۱۲
کتابشناسی ملی :
۳۱۲۹۷۸۳
شابک :
978-600-6867- 46-5
سال نشر :
1392

کتاب های مشابه زوال قتل انگلیسی