دانلود رایگان کتاب درسهایی از قرآن ویژه ماه رمضان جلد 6

کتاب دیجیتال (صوت و متن) درسهایی از قرآن ویژه ماه رمضان جلد 6

حجم دانلود: 3.4 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

گناه آوارگی می آورد. در قرآن یک قصه ای هست برای بنی اسرائیل، می گوید: بروید در جبهه بجنگید، بروید منطقه را بگیرید، با دشمنان بجنگید، گفتند: ما نمی جنگیم. ... ما اهل جبهه نیستیم. نتیجه اش چه شد؟ قرآن فرمود: «یَتِیهُونَ فیِ الْأَرْضِ» چهل سال در بیابان ها سرگردان بودم. چهل سال سرگردان بودم. الآن مشابه آن هست. ایران که جنگ شد، بعضی به جای اینکه جبهه بروند، گفتند: ما نیستیم و رفتند جزء منافقین شدند. الآن منافقین هیچ کشوری اینها را راه نمی دهد. یک کسی یک خر نزد ملا نصر الدین آورد، گفت: این را چیز یادش بده. گفت: خوب پول بده. گفت: برو بیست سال دیگر بیا.به او گفتند: خر که چیزی یاد نمی گیرد. گفت: ببین، من گفتم: برو بیست سال دیگر بیا. بیست سال دیگر یا من مردم، یا این مرده، یا خره! حالا سی و دو سه سال دارد می شود. یک هفت سال دیگر می شود چهل سال! چهل سال دیگر هم نسلی از این منافقین نیست. اما «یَتِیهُونَ فیِ الْأَرْضِ» کسی که دستش را از دست امام بردارد، ولی خدا، فقیه عادل، جانشین امام زمان، دستش را از دست این برمی دارد، در دست منافقین می گذارد. منافقین هم رهبرش دستش را در دست خانمش می گذارد. این «یَتِیهُونَ فیِ الْأَرْضِ» آیه ی قرآن است. «یَتِیهُونَ» تیه یعنی گیجی!

بخشی از نامه سوزمندانه و در خور تأمل حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
آیا می دانید بعضی ها نمی توانند قرآن بخوانند؟
بعضی به غلط می خوانند.
بعضی که می توانند درست بخوانند نمی خوانند.
و بعضی که می خوانند تدبر نمی کنند.
و بعضی به آن عمل نمی کنند.
و بعضی قرآن را محور کار خود نمی دانند و در درسها و سخنرانی ها و نوشته به قرآن اولویت نمی دهند.
و بعضی قرآن را تنها برای مهریه عروس، بالای سر مسافر، سوگند یاد کردن، کتاب استخاره و امثال آن می خواهند!!!
نام و چهره ای که برای اکثر مردم ایران شناخته شده است" حجت اسلام والمسلمین قرائتی".روحانی که هوشمندانه از ابزار خنده برای نشر مفاهیم نورانی قرآن استفاده می کند. برنامه درسهائی از قرآن تلویزیون شاید تنها برنامه ای است که توانسته از اول انقلاب تا هم اکنون مخاطبان تلویزیون را به خود جذب کند. برنامه ای که در عمر 32 ساله خود همواره از نورانیت قرآن بهره گرفته است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
7
نظرات درباره کتاب درسهایی از قرآن ویژه ماه رمضان جلد 6
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.