امتیاز
5 / 5.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
69,900

نظر دیگران

نظر شما چیست؟
در کتاب تک و تنها در پاریس و مجموعه داستان های دیگر شخصیت اصلی داستان، دختری به نام "نل" و بسیار پایبند به اصول و قوانین مخصوص به خودش است. او طی یک اتفاق در زندگی خود با خود واقعی اش روبه رو می شود و به جای تن دادن به عادت های همیشگی در مقابل آنها می ایستد و مسیری جدید را در زندگی خویش شروع می کند.

شخصیت نل در این رمان به همراه اتفاقات عاشقانه ای که برای او اتفاق می افتد روند داستانی پرکششی را برای خواننده ایجاد می کند و این روند پرکشش تا نیمه های پایانی رمان خواننده را به دنبال خود می کشاند.

تک و تنها در پاریس تنها یکی از داستان های این کتاب پرفروش است. در واقع جوجو مویز در ادامه کتاب داستان های کوتاهی نیز در اختیار طرفداران خود قرار می دهد. داستان زنان توانمندی که سختی های زندگی آنها را از پا درنمی آورد و با تمام وجود برای تغییر زندگی خود تلاش می کنند.

جوجو مویز به طور کلی نویسنده رمان های رمانتیک است. او برنده جایزه «رمان عاشقانه سال» در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۱ شده است.

جوجو مویز تا به امروز سیزده رمان را روانه بازار کرده است و استقبال مخاطبان از کتاب های او در نوع خود بی سابقه بوده است. مویز از معدود نویسندگانی است که دو بار به جایزه بهترین رمان عاشقانه دست پیدا کرده است. از زمان آغاز به کار نویسندگی، شهرت او روزافزون بوده است اما در سال های اخیر به اوج خود رسیده است. کتاب های او به یازده زبان ترجمه شده اند و فیلمسازان برخی از داستان های او را به فیلم تبدیل کرده و یا در تلاش هستند که بر مبنای آنها فیلمی بسازند.

رمان های عاشقانه ی جوجو مویز چنان پرشور و احساس برانگیز هستند که حتی نظر افرادی که با رمان عاشقانه میانه ای ندارند را جلب کرده اند.

در بخشی از داستان های این کتاب خواهید خواند:

بعد از اولین شب، جواب دادن برای میراندا راحت تر شده بود. جان سی روزی چند مرتبه برایش پیامک می فرستاد و او هم جواب می داد. گاهی اوقات میراندا سر کار به این فکر می افتاد که اگر همکارانش علت سرخ شدن ناگهانی گونه ها و حواس پرتی اش را بپرسند، چه جوابی به آن ها بدهد؛ فکر کرد فقط لبخند بزند و حقیقت را به آن ها نگوید. چه دلیلی داشت حقیقت را بگوید وقتی در کمتر از نیم ساعت پیام بعدی جان سی می آمد که ابراز عشق کرده بود و دلش برای دیدنش پرپر می زد؟

یک بار هم او عمداً پیامک را در معرض دید روی میز کارش گذاشت چون می دانست کلر ترولین نمی تواند جلوی خود را بگیرد و آن را می خواند و موضوع را به گوش بقیه در اتاق مخصوص سیگاری ها می رساند. او فکر کرد خوب شد، بگذار آن ها در خماری بمانند. او خوشش می آمد گه گداری مردم را سورپرایز کند و آن ها فکر کنند او موجود تو دل برو و عزیز قرمزپوش کسی است. چشمان او برق زد و احساس کرد بال درآورده است.
دیویی :
‏‫‬‭۸۲۳/۹۲
کتابشناسی ملی :
۴۵۳۲۵۸۳
شابک :
‏‫‬‭‬‭978-964-236-816-7
سال نشر :
1396
صفحات کتاب :
228
کنگره :
‏‫‬‭PZ۴‏‫‭‮‏‫‬‭‏‫‭/م۸۴۵۳ت۹ ۱۳۹۶

کتاب های مشابه تک و تنها در پاریس