دانلود کتاب صوتی خیانت ها

آوا کتاب خیانت ها

حجم دانلود: 277.7 مگا بایت
مدت زمان : 299 دقیقه
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب خیانت ها

کتاب خیانت ها اثر نیکولا ماکیاولی توسط سیما زائر رفیعی ترجمه شده است. نیکولا ماکیاولی یکی از معروف ترین استراتژیست های تاریخ است. او در کتاب خیانت ها، درباره خطرات خیانت ها، بخش های مختلف یک ارتش و عناصر حیاتی برای به دست آوردن و حفظ قدرت در روزگار خود سخن می گوید و همچنین توصیه هایی درباره روش های جنگ و حفظ نظم می کند و توضیح می دهد که چرا نباید به معاهداتی که تحت فشار منعقد شده اند، پایبند ماند.

نیکولو دی برناردو د ماکیاولی (Niccolo Machiavelli)، فیلسوف سیاسی، شاعر، آهنگساز و نمایشنامه نویس مشهور ایتالیایی در 3 مه 1469 در فلورانس ایتالیا به دنیا آمد و در 21 ژوئن 1527 درگذشت. ماکیاولی زندگی خود را صرف سیاست و میهن پرستی کرد. با این حال برخی او را به اتهام حمایت از حکومت اقتدارگرا و ستمگر همواره مورد حمله قرار داده اند. علت آن نوشتن کتابی به نام شهریار است که وی برای خانواده مدیچی حاکمان فلورانس نوشته است.

ماکیاولیسم، عبارت است از مجموعه اصول و روش های دستوری که نیکولو ماکیاولی برای زمامداری و حکومت بر مردم ارائه داد. این مکتب بر این باور است که رجال سیاسی باید کاملاً واقع بین و مادی و جدی باشند. آنگونه سخت گیر باشند که اگر تکالیف دینی، اخلاقی و احساسات سد راه آنان شود؛ از آن ها صرف نظر کرده و هدفی جز رسیدن به مقصود نداشته باشند.

گزیده کتاب خیانت ها

ادعای من این است که تمام خیانت های تاریخ از جانب افراد صاحب منسب و موقعیت یا افرادی صورت گرفته که در خدمت شاهزاده بوده اند.از سوی سایر افراد خیانتی طرح ریزی نمی شود مگر اینکه فرد مجنون و دیوانه باشد. زیرا ضعفا و افرادی که در تماس با شاهزاده نباشند امیدی برای به دست آوردن فرصت و شانس اقدام به خیانت موفقیت آمیز را ندارند.

اولین دلیل این است که ضعفا نمی توانند اشخاصی را بیابند که با آنان هم پیمان بمانند زیرا این کار ریسک بزرگی در بر دارد و اشخاص موافق این اقدام نخواهند بود.از این رو به محض اینکه دسیسه ای از سوی دو یا سه نفر چیده شود شخصی جاسوسی کرده و آن ها از هم پاشیده خواهند شد.به علاوه اگربه اندازه کافی شانس بیاورند و از خطر جاسوس جان سالم به در برند،اقدام به عمل مشکلات بسیاری در پی خواهد داشت از قبیل دشواری دسترسی به شاهزاده.همین مسئله ،فرار آنان پس از قتل شاهزاده را غیر ممکن می سازد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
132
کنگره :
JC143‏‫‭/م2خ9 1392
دیویی :
320/1
کتابشناسی ملی :
3268942
شابک :
978-600-6867-60-1
سال نشر :
1392
نظرات درباره کتاب خیانت ها
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.