خرید و دانلود کتاب یاد مانده های سردشت

گزیده خاطرات مصطفی نقیب سردشت

کتاب دیجیتال یاد مانده های سردشت

حجم دانلود: 10.6 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

کتاب خاطرات مصطفی نقیب سردشت روایتگر حضور مصمم و آگاهانهٔ یک معلم و فرهنگی هوشیار و هوشمند در بدنهٔ مبارزات مردمی در منطقهٔ غرب کشور است که با روایتی صمیمی و مستند، دوران انقلاب در استان آذربایجان غربی و شهرستان سردشت را تصویر نموده است:

«اوایل سال ۱۳۵۷، از گوشه و کنار ایران زمزمه های مخالفت با رژیم شاه به گوش می رسید، اما در اواسط تابستان این مخالفت ها شکل علنی تری به خود گرفته بود. در ارومیه هم، همانند بسیاری از شهرها، تظاهرات و اعتصاباتی دیده می شد. اوایل مهر، هر از گاهی دسته های کوچکی به حیاط ادارهٔ کل آموزش و پرورش می آمدند و شعارهایی می دادند. اکثر تظاهرات کنندگان از دانش آموزان و معلمان بودند. در یکی از آن روزها، وقتی با چند دبیر از اتاق آقای حبّی، رئیس ادارهٔ تربیت معلم، خارج می شدیم، تظاهرات کنندگان در حیاط، اطراف ما جمع شدند. مرا هم بالای سکوی بلندی بردند تا حرف بزنم و به قول آنان برایشان سخنرانی کنم.

در آن سخنرانی، من فقط از خواسته های صنفی معلمان و انتظاراتشان از مسئولان آموزش و پرورش گفتم و بدین صورت نارضایتی این صنف را از عملکرد ادارهٔ کل آموزش و پرورش اعلام کردم. در حقیقت، اولین گروهی که در ارومیه قیام کردند معلمان بودند.»

مشخصات کتاب
شابک :
978-600-03-0239-9
سال نشر :
1394
صفحات کتاب :
534
کنگره :
DSR1670‭‬ ‭/ن7آ3 1394
دیویی :
955/084092
کتابشناسی ملی :
4010198
نظرات درباره کتاب یاد مانده های سردشت
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.
خرید کتاب