امتیاز
5 / 0.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
99,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب مبانی اوکو له له

کتاب مبانی اوکوله‌له اثر اشکان روحی به معرفی و آموزش اصول و مبانی اولیه اوکوله‌له می‌پردازد. اوکوله‌له یا یوکللی سازی ۴ سیمه با ساختاری شبیه به گیتار که خاستگاه آن هاوایی است. بعد از نزدیک به یک قرن به چنان محبوبیتی رسیده است که در کنار سازهایی مانند گیتار قرار گرفته و روز به روز به علاقه‌مندان این ساز اضافه می‌شود. سازی کوچک با حال و هوایی شاد که به یادگیری آسانش معروف است. یک انتخاب ایده‌آل برای تمام افراد از هر سن و هر میزان مهارتی، از کودکان تا سالخوردگان، و از افراد کاملا مبتدی تا موسیقی دانان حرفه‌ای. این ساز در سال‌های اخیر در کشور ایران به محبوبیت رسیده است و فقدان منابع آموزشی، یکی از مشکلاتی است که بر سر راه علاقه‌مندان این ساز قرار گرفته است. امیدواریم این کتاب گشایشی برای چنین محتواهای آموزشی باشد تا علاقه‌مندان به این ساز دوست‌داشتنی بتوانند در مسیر پیشرفت قرار بگیرند.این متد بر اساس متد آموزشی مدرسه راک نوشته شده است و بیشتر مطالب و حتی طراحی صفحات از این کتاب وام گرفته شده است. این متد مخصوص اوکوله‌له‌های سایز سوپرانو، کنسرت و تنتور است. در کتاب مبانی اوکوله‌له اکثر آهنگ‌‌ها دارای فایل صوتی هستند. هر آهنگ دارای ۲ فایل صوتی است یک فایل آهنگ کامل، و فایل دوم، بخش اوکوله‌له در آن حذف شده است (Backing Track). با این قابلیت شما می‌توانید تجربه نوازندگی در یک گروه موسیقی را به دست آورید. بعد از تهیه کتاب می‌توانید با کدی که در صفحه ۶ قرار گرفته است وارد سایت آکادمی اوکوله‌له شوید و فایل‌های صوتی کتاب را از آنجا دانلود کنید.

این کتاب را می‌توان به عنوان یک خودآموز در نظر گرفت و البته یک کتاب مناسب برای مربیان اوکوله‌له نیز خواهد بود. تمامی آهنگ‌ها و تمرین‌ها دارای بخش همراهی است که مربی بتواند به راحتی با هنرجو همراهی کند.

این کتاب در ۲ فصل و هر فصل دارای ۶ بخش است. در این ۲ فصل شما با نحوه در دست‌گرفتن اوکوله‌له، کوک کردن، ریتم‌نوازی، آکوردهای ابتدایی اوکوله‌له، نت‌های استاندارد موسیقی بر روی خطوط حامل و جای هر نت بر روی دسته اوکوله‌له، نحوه خواندن تبلچر و غیره آشنا خواهید شد.

یکی از مسائلی که در نوازندگی اوکوله‌له باید دانست، نحوه گرفتن آکوردها و نت‌ها در طول دسته اوکوله‌له است. در کتاب مبانی اوکوله‌له با تصاویر گرافیکی رنگی و زیبا یادگیری آکوردها و نت‌ها بسیار آسان خواهد شد. همچنین شما با یادگیری نت‌خوانی استاندارد، راه خود را برای نواختن آهنگ‌های مورد علاقه‌تان باز خواهید کرد و سطح نوازندگی خود را به مرحله‌ای بالاتر خواهید برد.

صفحات کتاب تماما رنگی است. تمام مفاهیم موسیقی با تصویر رنگی و متن نشان داده شده است.در مسیر یادگیری با کتاب مبانی اوکوله‌له شما با دانستنی‌ها، نکات آموزنده و پیشنهادهای مفیدی در زمینه نوازندگی اوکوله‌له آشنا خواهید شد.کتابشناسی ملی :
8971304
شابک :
9786222928735
سال نشر :
1401
صفحات کتاب :
112
کنگره :
MT۶۴۵‫‬‮‭
دیویی :
۷۸۹/۷۲

کتاب های مشابه مبانی اوکو له له