امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 10,000
نظر شما چیست؟
کتاب هنری وروجک سبزیجات می خوره! نوشته ی فرانچسکا سایمون، داستانی طنز، مصور و آموزنده با زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

مجموعه 24 جلدی «هنری وروجک» اثری از فرانچسکا سایمون (Francesca Simon) برای کودکان و نوجوانان به غیر از زبانی طنز دارای بار آموزشی و روان شناختی مسائل تربیتی است و به صورت غیرمستقیم به اثرات متفاوت تربیت روی فرزندان یک خانواده، ناهنجاری هایی مانند بیش فعالی، لجبازی و روش های غلط تربیتی همچون تحقیر کودک یا تبغیض اشاره می کند و با ظرافتی خاص ضمن تقابل شخصیت های داستان در موقعیت های مختلف، خواننده را غرق در ماجراهای خود کرده و به طور غیرمستقیم و در ضمیر ناخودآگاه این نکته را تداعی می کند که باید از انجام کارهای بد پرهیز کنیم.

فرانچسکا سایمون نویسنده کتاب، دوران کودکی خود را در کالیفرنیا گذراند سپس به دانشگاه آکسفورد رفت و به یادگیری تاریخ و ادبیات پرداخت. او در حال حاضر با خانواده اش در لندن زندگی می کند و تا به حال بیش از 45 کتاب نوشته است. آثار او بیشتر در زمینه طنز کودکانه، نمایشنامه و آشپزی است. وی برنده ی جایزه بهترین کتاب کودک سال 2008 در جشنواره کهکشان کتاب بریتانیا شده است.

در بخشی از کتاب هنری وروجک سبزیجات می خوره! (Horrid Henry’s Underpants) می خوانیم:

آن ها حتما بعد از مرگ او شرمنده خواهند شد. مادر حتماً بعد از مرگم خواهد گفت: «چرا ما اینقدر در حق او بی انصافی کردیم؟» و پدر هم خواهد گفت: «آخه چرا مجبورش کردیم سبزیجات بخوره؟» و بعد روح او به سراغ آن ها می آید و می گوید: «بهتون که گفته بودم من با خوردن سبزیجات زیاد می میرم.»

پدر گفت: «هنری؟ ما با هم معامله کردیم.» هنری با بی حوصلگی گفت: «می دونم.» او چنگالش را به سمت کوچک ترین و لاغرترین تکه لوبیا در بشقابش برد و آن را برداشت. مادر گفت: «هنری؟ شروع کن.» هنری خیلی آرام چنگال را در دهانش برد و لوبیا را با کمک دندان هایش از چنگال جدا کرد. اوقققققق! چه مزه ی افتضاحی! او به زور نخود را جوید و آن را با سختی از مری اش پایین داد اما لوبیا پایین نرفت و گیر کرد.
شابک :
978-600-8693-41-3
سال نشر :
1396
صفحات کتاب :
34
دیویی :
دا‬۸۲۳/۹۱۴‬‭س۲۶۵‮ه‍‬ و ۱۳۹۶‬
کتابشناسی ملی :
4770440

کتاب های مشابه هنری وروجک سبزیجات میخوره

با موفقیت اضافه شد
0