امتیاز کتاب:
5 / 0.0
از 0 رای
آوا کتاب:
0.0
خرید آوا کتاب
10,000
30%
ت 7,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب صوتی چراغ هایی که روشن نشدند

داستان کتاب صوتی چراغ هایی که روشن نشدند اثر شروود اندرسن، در اوایل قرن بیستم در یکی از شهرهای کوچک آمریکا اتفاق می افتد و درباره ی دختری به نام مری است که همراه با پدرش زندگی می کند.

مری هجده ساله است و پدرش پزشک معتبری است. مری اخیرا خبردار شده است که پدرش نارسایی قلبی وخیمی دارد. مادرش هم سال هاست که آن ها را ترک کرده است. عصر یک روز یکشنبه مری از خانه بیرون می زند. از خیابان های شهر بی اعتنا به پسران جوانی که درخواست دوستی با او را دارند می گذرد و در مزارع حومه ی شهر به تماشای غروب خورشید می نشیند. شب هنگام وقتی به خانه باز می گردد با خبر مرگ پدر خود رو به رو می شود و در می یابد که باید از این پس خود را برای زندگی تازه ای آماده کند که چندان راحت نیست.

ویژگی اجرای کتاب صوتی چراغ هایی که روشن نشدند (Unlighted Lamps) بیانی رئالیستی و بی نیاز از اغراق است تا شنونده هم سو با ادبیات روان و بدون فراز و فرودهای نویسنده، در انتها به دریافتی واقع گرایانه برسد. شروود اندرسن (Sherwood Anderson) از نویسندگان برجسته ی آمریکایی است. وی از نویسندگان عصر طلایی داستان کوتاه در آمریکا به شمار می رود. وی را پدر داستان نویسی مدرن آمریکا می دانند. از آثار معروف اندرسن می توان به کتاب من احمق اشاره کرد.

بیشتر
صفحات کتاب :
32
کنگره :
PS3503 ‭/ن4‏‫‬‮‭چ4 1377
دیویی :
813/52
کتابشناسی ملی :
م‌77-14249
شابک :
964-6481-58-2‬‏‬
سال نشر :
1377

کتاب های مشابه چراغ هایی که روشن نشدند

با موفقیت اضافه شد
0