امتیاز
5 / 5.0
خرید صوتی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 49,000
خرید چاپی
145,000
10%
ت 130,500

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب سیطره به نویسندگی کیانوش گلزار راغب، خاطرات نادر کیانی می باشد که توسط انتشارات سوره مهر، روانه بازار شده است. نادر کیانی، خاطرات هفت سال تجربه در ارتباط با نیروهای انقلابی ایران که به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در منطقه کردستان عراق نفوذ کردند، را روایت می‌کند.

معرفی کتاب سیطره

سیطره نادر کیانی، خاطرات هفت سال تجربه "نادر کیانی" در ارتباط با نیروهای انقلابی ایران که به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در منطقه کردستان عراق نفوذ کردند، را روایت می‌کند. او در سطوح مختلف سازمانی و به عنوان مسئول کل این سازمان فعالیت داشته و با دسترسی به اطلاعات ارزشمند درون گروه، نه تنها به دنیای داخلی این سازمان نفوذ کرده بلکه به تبعیض سختی‌هایی که در زندان‌های منطقه کردستان تجربه کرده، از زندان آزاد می‌شود. او پس از سال‌ها فعالیت و تحمل رنج‌ها و مشکلات زیاد، به کشور ایران بازمی‌گردد و تصمیم می‌گیرد ثمره سال‌های تلاش و مبارزه‌اش را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران، گروه‌های ضد انقلاب فرصتی یافتند تا از پایگاه‌های نظامی ایران سلاح و مهمات را غارت کنند و علیه انقلاب اسلامی به شکل مسلحانه عمل کنند. آنها هزاران نفر از رزمندگان اسلام و مردم کردستان را در حوادث قتل عام مورد هدف قرار دادند. در اوایل دوران دفاع مقدس، این گروه‌ها از ایران دیپورت شدند و به دلایل مختلف به دست دشمن پناه بردند و عملیات ترور و تعقیب خود را علیه مردم ایران آغاز کردند.

کتاب "سیطره" اطلاعات جالبی را دربارهٔ تداخلات داخلی گروه‌های ضد انقلاب، شناسایی سران احزاب، آشفتگی‌ها و فساد داخلی و روابط داخلی و خارجی این گروه‌ها ارائه می‌دهد.

نام کتاب هم توجه‌برانگیز و دو وجهی است از سویی گمان می‌کنی سیطره به معنای سیطره اطلاعاتی نادر کیانی بر گروهک کومله در مدت حضورش در مقر آن‌هاست اما از سویی دیگر در متن کتاب گفته می‌شود که در عراق به پاسگاه ایست و بازرسی نیروی نظامی عراق سیطره می‌گویند.

در پایان کتاب هم عکس‌های خوبی از اعضای کومله و خود نادر کیانی است که در فهم و تصویرسازی داستان به خواننده کمک می‌کند.

خلاصه کتاب سیطره

خاطرات یک نیروی اطلاعاتی است که در یک سازمان جدایی طلب نفوذ می کند. نادر کیانی که از کودکی از نیروهای فعال بسیج بوده و علاقه فراوانی به حضور در نیروهای نظامی داشته در جوانی برای استخدام در نیروی انتظامی تلاش می کند. با این حال به دلیل اینکه دایی‌اش جزو اعضای حزب دموکرات بوده که در سال 1359 از کشور فرار کرده اند و به سوئد پناهنده شده با درخواست او موافقت نمی‌شود. با این حال اصرار و علاقه فراوان او برای وارد شدن به ارگان های نظامی سرانجام جواب می دهد و او به عضویت نیروهای اطلاعات درمی آید. در ادامه او داوطلب نفوذ در نیروهای تروریست و جدایی طلب می‌گردد.

او با وجود مشکلات بسیار می تواند خود را به سازمان خلق دموکرات نزدیک کند و می‌تواند خود را به عنوان یک نیروی پیشمرگ کرد جا بزند و از آنجا برای نیروهای امنیتی اطلاعات بفرستد و باعث کارشکنی در فعالیت‌های آنان بشود. در این کتاب از تشطط فکری و عدم اتحاد در میان رهبران جدایی طلب کرد و روحیه ضعیف نیروهای آنان آگاهی می یابیم و می بینیم که چگونه جمهوری اسلامی با قدرت و ذکاوت توانسته به قلب سازمان‌های جدایی طلب نفوذ کند.

کتاب صوتی سیطره

نسخه صوتی این کتاب در فراکتاب در دسترس شماست و می‌توانید آن را به صورت آنلاین و یا با دانلود در نرم افزار بشنوید. جهت آشنایی با کتاب صوتی امکان شنیدن رایگان کتاب برای مدت حدود ده دقیقه وجود دارد.

برشی از کتاب سیطره

شناسایی ارتباط کومله با کشورهای متخاصم هم جزو مأموریت من بود. تقریبا واحد پذیرش و تحقیق بیکارترین واحدها بود. به همین خاطر کارهای بایگانی و ثبت کامپیوتر را به ما می‌دادند از طریق منابع ثبتی که دستم می‌رسید پی به ارتباط کومله با کشورهای متخاصم اروپایی و آمریکا بردم و مدارکش را برای فرمانده فرستادم. هر آمار و اطلاعاتی را باید با سند و مدرکش می‌فرستادم. در آن زمان، زمزمه‌های ارتباط مستقیم عبدالله مهتدی با رژیم کودک کش صهیونیستی هم به گوش می‌رسید. ابراهیم گفته بود قبل از سقوط صدام یک هیئت آمریکایی به دیدارم آمد و از من خواست تکلیفم را روشن کنم که همراه صدام حسین هستیم یا در کنار امریکا.

کتاب سیطره سوره مهر

سیطره، خاطرات نادر کیانی کومله، از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است که تا سطوح عالی سازمانی و مسئول پذیرش این سازمان رشد می‌کند. او با دسترسی به اطلاعات ویژه درون گروهی، گرفتار زندان اقلیم کردستان شده و در نهایت با تحمل رنج و مرارت فراوان به کشور باز می‌گردد و ثمره سال‌ها تلاش و مجاهدت خود را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد.

نادر کیانی کیست

نادر کیانی ۱۵ سال سابقه کار با وزارت اطلاعات دارد. او هم‌چنین رابط وزارت اطلاعات با خبرگزاری‌های فارس، وطن امروز، تسنیم و صداوسیما است. وزارت اطلاعات مستندهایی بر علیه احزاب کردی با مدیریت نادر کیانی ساخته به ویژه مستند «لبه دوم تیغ» نادر در این مستند از خودش به عنوان عضو کومله نام برده تا افکار عمومی رو گول بزنند. 

کتاب شنام

کتاب «سیطره» نوشته کیانوش گلزار راغب است. راغب که خود حدود دو سال در زمان جنگ در اسارت کومله و دموکرات بوده خاطراتش را در کتاب پرفروش شنام نگاشته است. پس از آن نیز کتاب های عصرهای کریسکان و برده سور از او منتشر شد. همه این کتاب ها حول خاطراتی درباره اسارت و درگیری با حزب دموکرات و کومله است.

دانلود کتاب سیطره نادر کیانی

در فراکتاب علاوه بر دانلود نسخه صوتی این کتاب امکان خرید کتاب سیطره به صورت چاپی فراهم شده است.

خرید کتاب سیطره 

مشخصات کتاب سیطره نادر کیانی در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: سوره مهر
نویسنده: کیانوش گلزار راغب
زبان: فارسی
تعداد صفحه: 283
موضوع: خاطرات نادر کیانی
قالب: صوتی و چاپی

صفحات کتاب :
283
کنگره :
‏‫‭DSR1661/4‬‬
دیویی :
955/084045092
کتابشناسی ملی :
9191306
شابک :
9786000353407
سال نشر :
1402

کتاب های مشابه سیطره