خرید و دانلود کتاب عبور از آخرین خاکریز

کتاب الکترونیکی عبور از آخرین خاکریز

حجم دانلود: 622.7 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب عبور از آخرین خاکریز

کتاب عبور از آخرین خاکریز روایت اسیر عراقی دکتر احمد عبدالرحمن است که در آخرین ساعات آزادی خرمشهر خود و دوست مجروحش را تسلیم رزمندگان ایرانی می‌کند. کتاب عبور از آخرین خاکریز به تازگی توسط انتشارات سوره مهر به چاپ ششم رسیده است. کتاب عبور از آخرین خاکریز که توسط محمد حسین زوارکعبه به ترجمه درآمده است، در پانزده فصل مجزا به رشته تحریر درآمده است. طبل‌های جنگ به صدا درمی‌آید، سپتامبر سیاهی دیگر، سقوط در جهنم، به سمت خرمشهر و آبادان، نزدیکی به خط آتش، سال ۱۹۸۲سال تحولات عظیم، دنکرک عراق و...از جمله فصول تشکیل دهنده کتاب به شمار می‌آیند.

دکتر احمد عبدالرحمن که در اکتبر ۱۹۷۹وارد ارتش عراق شده بود سرانجام پس از اعزام از سوی لشگر عراق به خرمشهر٬در لحظات آغازین فتح خرمشهر توسط نیروهای ایرانی به اسارت در می‌آید. احمد عبدالرحمن که در ماه می 1982 به عنوان پزشک به اسارت نیروهای ایرانی در می آید طی سالهای حضور خود در جبهه های جنگ به ذکر نکات و وقایعی از جنگ 8 ساله می پردازد که در نوع خود( بخصوص از این نظر که راوی عراقی است) برای خواننده تازگی دارد.

گزیده کتاب عبور از آخرین خاکریز

تنها هفت کیلومتر از وقوع حوادث تکان دهنده در کشوری که تا آن روز برایم معمای عجیبی به شمار می‌رفت، فاصله داشتم.طی پیمودن مسافت ۱۷۰کیلومتری بغداد تا خانقین که با ماشین دو ساعت به طول انجامید، چیزهای زیادی به ذهنم خطور کرد.اتفاقاتی که آن روز در ایران رخ می‌داد چندان برایم روشن نبود....

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب عبور از آخرین خاکریز

بسمه تعالی ـ در شب سه‌شنبه 70/9/19 مطالعه‌ آن تمام شد آن را از نظر داستانی و نیز اشتمال بر مطالب مفید، بهتر از خاطره‌ اسیر دیگر عراقی که او نیز پزشک بوده است، یافتم بجاست اگر به زبان‎ های اروپایی همه یا بخشی از آن ترجمه و در پاورقی روزنامه‌هاشان منتشر شود، مخصوصاً بخش اوّل آن یعنی از ص11.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
کنگره :
‫DSR1621/5‭‬ ‭/ع2آ3 1392
دیویی :
‫‬‮‭‬‮‭955/0843092
کتابشناسی ملی :
‫ 2995201‬
شابک :
978-600-175-454-8
سال نشر :
1392
شابک دیجیتال :
978-600-03-2346-2
صفحات کتاب :
199
نظرات درباره کتاب عبور از آخرین خاکریز
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.