خرید و دانلود کتاب لاله کویر

زندگی نامه داستانی سپیده کاشانی

کتاب الکترونیکی لاله کویر

حجم دانلود: 360.3 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

وصف شاعر جز با شعر ممکن نمی شود. برای همین است که راوی روزهای زندگی شاعری چون سپیده کاشانی بودن، یعنی پناه بردن به نثری شاعرانه.
محمدرضا اصلانی، داستانش را از نخستین روزهای زندگی شاعر و نوشتن اولین شعرش در ۱۲ سالگی آغاز می کند. او خیلی زود خانه قدیمی پدری و کوچه های خلوت کاشان را ترک می کند به مقصد تهران و آغاز یک زندگی دیگر.
کم کم چراغ خانه اش با تولد و رشد بچه ها روشن می شود و جای خالی شعر در زندگی سپیده رخ می نماید. سپیده شعر گفتن را آغاز می کند و برای انتخاب بهترین شعر هایش در یک مجموعه، نظرات حسین منزوی، علیرضا طبایی و اسدالله عاطفی را جویا می شود.

سال ۱۳۴۷ آغاز فعالیت او با مطبوعات است. اولین مجموعه شعرش در سال ۱۳۵۲ به چاپ می رسد و در سال ۱۳۵۸ به همراه حمید سبزواری و مهرداد اوستا و ...با شورای شعر و سرود صدا و سیما همکاری می کند.
بخش زیادی از داستان نیز به حضور مکرر او در جبهه های دفاع مقدس می پردازد. دیدار او با استاد شهریار، سفر رسمی اش به تاجیکستان و بعد سفر به انگلستان برای درمان بیماری و مرگ در غربت آخرین حوادث سالشمار زندگی این شاعره انقلابی هستند.
«لاله کویر»، نثری پخته دارد و شاعرانگی اش آنچنان با مضمون اثر درآمیخته، که هیچ جا از دل متن بیرون نمی زند.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
دیویی :
‏‫‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
‎2‎3‎0‎5‎8‎5‎0
شابک :
978-964-506-076-1
سال نشر :
1390
شابک دیجیتال :
978-600-03-2355-4
صفحات کتاب :
104
کنگره :
‏‫PIR7953‭‬ ‭/ص87‏‫‬‮‭ل2 1387
نظرات درباره کتاب لاله کویر
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.