امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 29,900
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب آزمون‌های IQ برای افزایش بهره هوشی

اندازه‌گیری بهره هوشی، برای شناخت استعدادهای افراد و پیش‌بینی شرایط علمی و پیشرفت‌های تحصیلی و به طور کلی آینده‌نگری شغلی از اهمیت خاصی برخوردار است. این شیوه از سال‌ها پیش رایج بوده و ارتباط آن با پارامترهای مختلف مثل ژنتیک، وضعیت اجتماعی و شغلی پدر خانواده و فرهنگ خانوادگی و عوامل دیگر، همیشه مورد بررسی قرار گرفته است. اینکه ضریب هوشی یک فرد در میزان موفقیت او موثر است، امری بدیهی است.

از دیدگاه بیشتر متخصصین قابلیت ذهنی و هوش ارثی است، اگر چه دقیقأ ثابت نشده است. نتایج مراکز تحقیقاتی دنیا نشان می‌دهد که زمینه اجتماعی روی تقویت هوش تأثیر می‌گذارد و تقویت هوش در ساماندهی مسائلی که در این دنیای پیچیده با آن روبه‌رو است، یک ضرورت محسوب می‌شود.

از آن‌جا که علاقه‌مندان به پیشرفت تحصیلی و موفقیت‌های آموزشی، خواهان ارزیابی بهره هوشی فرزندان خود هستند، این کتاب می‌تواند راهنمای مناسبی برای اندازه‌گیری بهره هوشی و انجام آزمون‌های آن باشد. برای انجام این آزمون‌ها باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار بود و در شرایطی کاملاً مناسب بدون دغدغه خاطر و نگرانی و خستگی فکری آن‌ها را انجام داد. این آزمون ها به طور دقیق با چهار موضوع اصلی مربوط به هوش مرتبط هستند که شامل موارد زیر است:

1. محاسبات عددی

2. درک تصویری

3. درک عامیانه

4. منطق و استدلال

جواب به این سوالات موجب به‌کارگیری و توسعه‌ی بهره‌ی هوشی به طور مستقل از میزان تحصیلات یا سوابق خانوادگی است و می‌تواند تغییرات رضایت‌بخشی در زندگی و انجام کارهای شما ایجاد کند. در ضمیمه کتاب نیز یک سری جدول‌های استاندارد تبدیل نمره آزمون به بهره هوشی برای افراد در سنین مختلف طراحی شده است که می‌توانند میزان بهره هوشی خود یا فرزندان و اطرافیان خویش را تعیین نمایند.

گزیده کتاب آزمون‌های IQ برای افزایش بهره هوشی

هوش و شخصیت‌های فردی

از این دیدگاه، هوش فردی هنگامی که شخص چیزهایی فرامی‌گیرد، ظاهر می‌شود. این موضوع بدون شک با تأثیرات مختلف زمینه‌ی فکری شخص در مدت رشد او، تعیین می‌شود. وقتی عوامل ژنتیکی یکسان با تأثیرات خارجی مختلف ادغام می‌شود، می‌تواند شخصیت‌های فردی را با کیفیت‌های هوشی متفاوت به وجود آورد.

اما فراگیری و تحصیل از تجربه‌ی فرد تأثیر می‌پذیرد. این پرسش که آیا هوش ممکن است، کامل شود یا اینکه فرد می‌تواند فقط از آن بهتر استفاده کند، شبیه سایر سوالات غلط به نظر می‌رسد. امروزه هیچ‌کس انکار نمی‌کند که هوش ممکن است بهبود یابد و واقعی‌تر از آنچه باید بشود. تقویت هوش به عنوان یک ضرورت برای انسان در ساماندهی مسائلی که در این دنیای پیچیده با آن روبه‌روست، تلقی می‌شود.

سوال واقعی این است که این کار چگونه باید انجام شود؟ بهترین روش برای تقویت هوش انسان چیست؟


صفحات کتاب :
311
کنگره :
‏‫‬‭‬‮‭BF۴۳۱‏‫‬‭‬‮‭/آ۴۴آ۴ ۱۳۸۷
دیویی :
‏‫‬‭‬‭۱۵۳/۹‬
کتابشناسی ملی :
1259507
شابک :
978-964-412-896-7
سال نشر :
1387

کتاب های مشابه آزمون های IQ برای افزایش بهره ی هوشی