خرید کتاب نردبان جهان

کتاب الکترونیکی نردبان جهان

حجم دانلود: 6.1 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب نردبان جهان

محمدرضا سرشار در کتاب نردبان جهان از پدربزرگش سخن می گوید که از مال دنیا جز یک صندوقچه قدیمی پر از کتاب های کهنه و تاریخی چیزی از خودش باقی نگذاشته است، اما آن صندوقچه هم به فراموش خانه زیرزمین سپرده شده و با گذشت پنج-شش سال از مرگ او، تصویر پدربزرگ نیز اندک اندک در حافظه اش کمرنگ و کدر و از صفحه خاطرش پاک شده است.


تا این که سال ها بعد، شبی پدربزرگش را در خواب دیده که گویی دلگیر است و پشت به او کرده و به سوی زیر زمین خانه رفته است، چند روز بعد او معمای خواب را حل کرده و به کمک مادر و برادرش، صندوق کوچک و سنگین پدربزرگ را از زیرزمین به حیاط آورده است. در میان کتاب های قدیمی، نسخه ای کوچک و خطی دارد که جلد هم ندارد و شیرازه اش از هم گسیخته است. ورق های کاهی آن هم کاملا زرد و پوسیده شده و به نظر می رسد که در آستانه از هم پاشیدن است.


او زمانی که برای اولین بار آن کتاب را می خواند، نتیجه می گیرد که داستان آن با وجود زبان اندکی کهنه اش داستان همیشه تاریخ است، زمان و مکان نمی شناسد و همواره تازه، زنده و تاثیرگذار است. بعد به این فکر می افتد که خواندن این داستان برای نوجوانان، لازم است زیرا در این کتاب از قصه آفرینش سخن می گوید و قصه به وجود آمدن آب، زمین، کوه، حیوان ، انسان و... را برای نوجوانان شرح می دهد و به آن ها نشان می دهد که خداوند بر همه موجودات هستی چیرگی دارد.


کتاب نردبان جهان داستانی اسطوره ای است بر مبنای حدیثی از حضرت محمد(ص) که برای دانش آموزان دوره راهنمایی تحصیلی به رشته تحریر درآمده است. پیشتر این کتاب با تصویرگری پرویز محلاتی منتشر شده بود، اما در ادامه اجرای طرح تجمیع و انتشار آثار نویسندگان پیشکسوت شاخص توسط انتشارات سوره مهر، با تصویر دو رنگ از منصوره محمدی روانه بازار کتاب شده است.


جمع شمارگان چاپ های قبلی آن هم به 75 هزار نسخه می رسد. دریافت عمیق و دقیق سرشار از متون دینی، باعث شده است که در بیان این داستان، موفق و توانمند عمل کند و از حدیثی کهن، روایتی امروزین به دست دهد. تصویرگری متناسب منصوره محمدی نیز به این فرآیند کمک کرده است تا «نردبان جهان» به اثری دلچسب و چشم نواز بدل شود.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
شابک :
9789645068064
سال نشر :
1388
شابک دیجیتال :
978-600-03-1416-3
صفحات کتاب :
42
دیویی :
8فا3ر891ن 1388
کتابشناسی ملی :
‎1‎7‎9‎1‎9‎2‎5
نظرات درباره کتاب نردبان جهان
98921****2755

سلام
حیرت انگیز بود
نویسنده چه زیبا کار والدین و مربیان تربیتی را راحت کرده
در این فکر بودم نکند اشکال توحیدی داشته باشد که در آخر متوجه روایت پیامبر شدم

خداقوت جناب سرشار

1394-2-21 22:49:24

پاسخ