کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

در سبک زندگی و بندگی

امتیاز
5 / 4.4
خرید چاپی
65,000
15%
ت 55,250

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام

در کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام چهل حدیث از امام حسین علیه السلام نقل شده و بعد از آوردن متن عربی احادیث، توضیحاتی پیرامون آن ذکر شده است. 


گزیده کتاب چهل حدیث از امام حسین علیه السلام


«...گاهی من می خواهم مقدمه ای را شکار کنم، می کوشم و موفق نمی شوم و گاهی هم بدون مقدمه، عنایت ها را همراه می بینی که بیدار می کنند و صدا می زنند و خود را بر تو آشکار می سازند و تو می بینی که این ها از تو نیست و به آگاهی، به اختیار و به اقدام تو، مرتبط نمی باشد، که عنایت او و رعایت اوست. از یک محرّمی به فکر بهره مندی بیشتر از کلمات اهل بیت افتادم و شروع و ختم سخن را با کلام آن ها همراه کردم. دوستان توصیه کردند، که روایات را مستقل منتشر کنیم و شروع کردند. و من پیشنهاد دادم که اربعینیاتی فراهم کنیم، دست به کار شدیم و در نتیجه این چهل حدیث از اباعبدالله الحسین(ع) فراهم آمد.»

... در همین فرازهای مختصر، به وجود او و حضور و احاطه ی او و به راه و روش معرفت او و به پیوند معرفت با ایمان و عشق او واقف می شویم و از همینجاست که او محرک و مقصد و راه و صراط ما می شود.

ما با اوست که خود را و سپس انعکاس ها را و تجربه های باطنی و خارجی را شناخته ایم. ما با او و به پیوندی که او میان ما و دل ما برقرار کرده به خودخواهی و دیگرخواهی و عشق های گوناگون رسیده ایم؛ «ان اللّه یحول بین المرء و قلبه».

صفحات کتاب :
232
کنگره :
‫‬‮‭BP41/7‫‬‮‭‭/ص‌7چ‌9 1380
دیویی :
297/953
کتابشناسی ملی :
‭م‌80-27800
شابک :
978-964-93098-4-2
سال نشر :
1380

کتاب های مشابه چهل حدیث از امام حسین علیه السلام