امتیاز
5 / 3.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
58,000
20%
ت 46,400
خرید چاپی
117,000
29%
ت 83,070
نظر شما چیست؟

کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن به بررسی موانع ازدواج پرداخته است و در طی آن راهکارهایی برای برداشتن این موانع ارائه شده است.

معرفی کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن

ازدواج باعث می‌شود که خانواده‌ای تشکیل شده و مرد و زن نیمه گمشده خود را در این کانون مقدس پیدا کنند و مسیر رشد و تعالی را با یکدیگر طی کرده و فرزندانی صالح را نیز تربیت کنند. چنین مسیری حتماً باید همراه با فهم و به‌کارگیری قواعد زندگی مشترک باشد. اگر جوانان مهارتهای انتخاب همسر را یاد نگیرند و قواعد زندگی مشترک را بلد نباشند، نمی‌توانند این مسیر را طی کنند. متأسفانه در نظام آموزشی ما هیچ برنامه هدفمندی درباره آموزش این مهارت‌ها وجود ندارد. در کنار این موضوع روند تربیتی ما نیز به‌گونه‌ای نیست که این مهارت‌ها را در خانواده به فرزندان آموزش دهیم. بیشترین دغدغه والدین رشد سواد فرزندان شده است در حالیکه اصلی‌ترین دغدغه باید یادگیری فهم زندگی و تعاملات و اخلاق اجتماعی باشد. کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن از دو بخش «این صخره‌ها را می‌شود براشت (موانع پیش‌روی ازدواج)» و «پرسش‌های شما» تشکیل شده است که در بخش اول به: طلاق‌های رو به افزایش، تربیت ناقص، از بین رفتن نگاه مقدس به ازدواج، ملاک‌های غیرمنطقی، مهریه‌های سنگین، تشریفات و تجملات، انتخاب شوندگی دخترها پرداخته است و در بخش دوم به سوالات جوانان در مورد مسائل مختلف ازدواج پاسخ داده شده است. نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن جلد دوم از مجموعه دوجلدی نیمه دیگرم اثر استاد محسن عباسی ولدی می‌باشد.

کتاب نیمه دیگرم جلد دوم

برشی از کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن

توسعه شهرها، افزایش مهاجرت‌ها و تغییر سبک زندگی، باعث شده است که نوع رابطه‌ای که مردم با هم برقرار می‌کنند، تفاوت‌های بسیاری با گذشته داشته باشد. دیگر خبری از شناختی که مزدم در سبک زندگی دیروز از هم داشتند، نیست. کم نیستند کسانی که از حال و روز همسایه‌ی خود خبر ندارند. این تغییرات، به صورت کاملاً آشکار، در ازدواج نیز اثر گذاشته است...

خلاصه کتاب نیمه دیگرم جلد دوم

متاسفانه آمار طلاف بسیار نگران کننده و دائم در حال افزایش است تا جایی که در برخی از استان‌های کشور به آمار طلاق نزدیک به 30 درصد آمار ازدواج‌ها شده است. قبل از طلاق رسمی طلاق‌های عاطفی اتفاق افتاده است که مسلما قابل اندازه‌گیری دقیق نیست اما قطعا نسبت مستقیمی با آمار طلاق‌های واقعی دارد. با انتخاب درست همسر احتمال وقوع طلاق کمتر خواهد بود و در کتاب نیمه دیگرم محسن عباسی ولدی قصد دارد به این نیاز اساسی مهارت‌های انتخاب همسر بپردازد. در کتاب نیمه دیگر جلد دوم با عنوان از ما شدن تا تاشدن نویسنده بنا دارد ابعاد متفاوت آسان سازی مطئله ازدواج را بررسی کند.

این کتاب از دارای دو بخش است. بخش اول به موانع ازدواج آسان پرداخته، و بخش دوم هم به پرسش هایی که از سوی مردم مطرح شده، پاسخ می دهد. عناوین هر بخش این کتاب در ادامه ذکر می‌شود.

بخش اول: این صخره ها را می شود برداشت (موانع پیش روی ازدواج)

فصل اول: خانه های لرزان، دلهای ترسان (طلاق های رو به افزایش)

فصل دوم: بزرگ های کوچک مانده (تربیت ناقص)

فصل سوم: لکۀ خاک روی پیشانی افلاک (از بین رفتن نگاه مقدس به ازدواج)

فصل چهارم سنگ محک های فریبنده (ملاک های غیرمنطقی)

فصل پنجم: مهریه یا قهریه، کدام یک؟ (مهریه سنگین)

فصل ششم: سختی های خودساخته (تشریفات و تجملات)

فصل هفتم: من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی … (انتخاب شوندگی دخترها)

بخش دوم: پرسش های شما

در کتاب نیمه دیگرم با تصاویر و داستان‌هایی که در هر بخش اضافه شده است از کسالت آور شدن مبحث جلوگیری کرده شده است. در ادامه کتاب ضمیمه‌ای با نام مهر هر کسی به دل بیفتد، دل مال اوست اضافه شده است که حاوی نثرهای ادبی است و سرمایه‌ای برای عمل کردن به مطالب این کتاب است.

نیمه دیگرم جلد 2

نیمه دیگرم جلد دوم

نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم

نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم در هیچ جایی عرضه نشده است و خرید نسخه الکترونیکی کتاب نیمه دیگرم امکان پذیر نیست.

دانلود رایگان کتاب نیمه دیگرم pdf

کتاب نیمه دیگرم pdf توسط ناشر یا نویسنده عرضه نشده است و دانلود کتاب نیمه دیگرم به هر نحوی غیر مجاز و باعث تضییع حق نویسنده و ناشر خواهد شد.

خرید کتاب نیمه دیگرم جلد دوم

در فراکتاب خرید کتاب نیمه دیگرم با تخفیف امکان پذیر است.

خرید کتاب نیمه دیگرم جلد دوم

مشخصات کتاب نیمه دیگرم جلد دوم از ما شدن تا تا شدن را در جدول ذیل ببینید.

مشخصات
ناشر: آیین فطرت
نویسنده: محسن عباسی ولدی
زبان: فارسی
تعداد صفحه: 259
موضوع: راهکارهای برداشتن موانع ازدواج

 

شابک :
‏‫‭‭978-964-2724-53-6
سال نشر :
1392
صفحات کتاب :
259
کنگره :
‏‫‭BP258/5‏‫‭/ع2ن9 1392
دیویی :
‏‫‭297/725
کتابشناسی ملی :
3398998

کتاب های مشابه نیمه دیگرم جلد دوم