کتاب چاپی دعبل و زلفا

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب دعبل و زلفا

کتاب دعبل و زلفا اثری تحسین ‎برانگیز از حجت الاسلام و المسلمین مظفر سالاری که توسط انتشارات به نشر منتشر شده است.
رمان دعبل و زلفا سرگذشت آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب شاعر اهل بیت(ع), دعبل خزاعی با همسر سازش ناپذیرش, زلفا!

از دیگر آثار نویسنده رمان جذاب و پرفروش «رؤیای نیمه شب» می باشد که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته و به چاپ شصت و هفتم رسیده است و انتظار می رود «دعبل و زلفا» نیز این موفقیت را تکرار کند.

این رمان روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش ناپذیرش زلفاست؛ در کتاب دعبل و زلفا، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم (ع) و امام رضا (ع) به صورت داستانی بازگو شده است؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

بخشی از متن کتاب دعبل و زلفا

صدها شترِکاروان با ده‌ها اسب و نگهبان مسلح و غلامان پیاده و چندتایی قاطر و سگ همراهش به کاروان‌سرایی بزرگ خزید که پر از بار و شتر و گاری و حمال و انبار و اطاقک‌هایی در اطراف بود. بارها را که پایین می‌آوردند، ده‌ها کودک گدا و پابرهنه و دخترکان ولگرد و بی‌سرپرست، دوره‌شان کردند. در گوشه‌ای خربزه‌هایی بزرگ را تلنبار کرده بودند. دعبل بزرگ‌ترین خربزه را خرید.

تا دو حمال، بار شتر را بر پشت اسبش بگذارند و ببندند، خربزه را به ده‌ها باریکه برید و بین بچه‌ها و دخترکان تقسیم کرد. دست، کاسه کرد و تخمه‌های خربزه را به اسبش خوراند. به خودش چیزی نرسید.

سکه‌ای به حمال‌ها و چند سکه به کاروان‌سالار داد و از ابن‌سیار و دو سه همسفر دیگر خداحافظی کرد. ابن‌سیار گفت: امیدوارم تو به زودی ندیم هارون شوی و من، طبیب مخصوص او!

نگهبان‌ها دختران و زنان اسیر را کنار صدها طاقه پارچه و خمره‌های گلین جمع کرده بودند. با تکان دادن تازیانه‌های حلقه شده، مجبورشان می‌کردند که فشرده‌تر بنشینند و از جلو چشم دور نشوند. دلش می‌خواست برود و خبری از او بگیرد.

پیشنهاد کتاب
کتاب نیروی حال - نویسنده: اکهارت تله - ترجمه: مسیحا برزگر -  ناشر: ذهن آویز

کتاب ‌نیروی حال

نویسنده : اکهارت تله

کتاب نیروی حال، به شما نشان می‌دهد که چطور با کنار زدن گذشته، زندگی بهتری را داشته باشید، در این کتاب روش خاصی را برای پایان دادن به رنج و دستیابی به آرامش درونی، زندگی کردن فقط در زمان حال و جدا کردن خودتان از ذهنتان را ارائه می دهد. برای فهم کامل مطالب کتاب نیروی حال عجله نکنید، نیازی نیست که همه‌ی محتوای آن برایتان قابل درک باشد. لازم نیست با کلیه مطالب این کتاب موافق یا مخالف باشید. پس قضاوت در رابطه‌ با مطالب آن را به زمانی دیگر موکول کنید.

مشاهده کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
330
کنگره :
PIR8087‭‬‭‬‭‬‭ /‮الف‬245‏‫‬‭د7 1396
دیویی :
‏‫‭8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
4269814
شابک :
978-964-02-2778-7
سال نشر :
1396
نظرات درباره کتاب دعبل و زلفا
98913****7476

من با دوکتاب رویای نیمه شب و مرا با خودت ببر تا صبح گریه ها کردم
حتب از امام رضا جان و امام زمانم حاجت گرفتم
اااااااااااخخخخخخخ از این قلم اعجاز آمیز.... خدا عزتتون بده حاج آقا

1401-8-25 23:40:07

پاسخ
احمد رضایی

سلام.این کتاب و کتب دیگر عالی است.اجرتان با حضرت زهرا س.از دور دست و پیشانی تمام دستاندکاران فرا کتاب را می بوسم و برای سلامتی همه شما و خانواده محترمانه صلوات و گاهی صدقه می دهم.امید دارم که مقبول حضرت حق باشد.

1401-8-11 19:16:11

پاسخ
فراکتاب

سلام و درود فراوان به شما. قابل این همه لطف و تعریف شما نیستیم. اگر کاری کردیم از باب وظیفه بوده. خداوند به نویسنده این کتاب توفیق روز افزون عنایت بفرماید.


1401-8-12 07:25:11

ANA naghiloo

فوق العاده عالی

1401-7-5 12:11:51

پاسخ
98936****2247

کتاب بسیار عالی جذاب و شورانگیز

1399-11-15 14:49:49

پاسخ