امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 11,700

نظر دیگران

نظر شما چیست؟
کتاب حاضر، درس هایی است درباره بازیگری در سینما و تجربه های یک بازیگر در آن گرد آمده است. کتاب دارای 150 صفحه و 9 فصل است که توسط مایکل کین نوشته شده و محمدباقر قهرمانی با همکاری سعید کشن فلاح آن را با قلم روان و رسا ترجمه کرده اند.

محتوای بیشتر درس ها و فصل ها تجربی بوده و در آن تلاش شده است تا با انتقال تجربه های کاری، خواننده را به همذات پنداری وا داشته و به فهم درس های کتاب کمک کند. مایکل کین بازیگر شهیر جهانی و برنده جایزه اسکار با تجربه نقش آفرینی در بیش از صد فیلم، فنون و رموز حضور موثر در مقابل دوربین را در کتاب بازیگری سینما برای علاقمندان به بازیگری در مقابل دوربین نوشته است.

کین در این کتاب با نگاهی روانشناسانه و کاربردی جنبه های گوناگون خلق شخصیت باورپذیر و ماندگاری در عرصه تولید فیلم را توضیح می دهد.

نویسنده در فصل نخست کتابش به تعریف و شناختی بازیگری در سینما می پردازد و آن را از جنبه های گوناگون در سینماهای صامت، محرک، کمدی و حادثه ای بررسی می کند. خلق یک بازیگر خوب در سینما را توضیح می دهد و تجربه های خود را بازگو می کند تا ملموس تر به بازیگری در سینما نگریست.

آمادگی در بازیگری درس های جدی کتاب است که نویسنده در آن از بازیگرانی می گوید که از رفتن جلو دوربین وحشت دارند اما پس از آمادگی و آموزش های لازم به بازیگران جدی و حرفه ای در حوزه سینما و رسانه ای تصویری تبدیل می شوند. فیلمبرداری استریو و یا در محل ویژه برای فیلمبرداری تجربه های زیبای دیگر نویسنده است که در آن به تفاوت های فیلمبرداری در استودیو و فضای باز می پردازد.

رفتن در جلو دوربین قبل از آغاز فیلمبرداری درس است که نویسنده آن را برای یک بازیگر لازم می داند تا هنگام فیلمبرداری با آمادگی کامل به صحنه فیلمبرداری رفته باشد. نما و شخصیت، درس های نمایی و شخصیتی بازیگر است که در آن بازیگر نماهای جدید و شخصیت های متکثر را تجربه می کند. طرز رفتار در داخل و خارج صحنه برای یک بازیگر از درس های ضروری است تا بتواند خود را در شخصیت دوگانه تجربه نماید.

بازیگری و رسیدن به کارگردانی یا رفتار درست با کارگردان تا تبدیل شدن به یک ستاره سینما پایان «کتاب درس های یک بازیگر» است که در آن نویسنده ضمن ذاتی بودن برخی موفقیت های بازیگری، اصل را بر تجربه و مطالعه می گذارد که می تواند افق های بهتر و بازتری را برای بازیگر رقم بزند.
دیویی :
791/43028
شابک :
506 ـ 964
سال نشر :
چاپ اول: 1384
شابک دیجیتال :
978-600-03-1822-2
صفحات کتاب :
59

کتاب های مشابه بازیگری سینما