دانلود رایگان کتاب چهل حکایت سیزدهم

کتاب الکترونیکی چهل حکایت سیزدهم

حجم دانلود: 853.8 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

رودکی سمرقندی
نوشته آقای آرمات:
رودکی شاعر بزرگ قرن چهارم پدر شعر فارسی بود. او معاصر سامانیان در قریه رودک نزدیک سمرقند متولد شد. عده ای می گویند که کور مادرزاد بوده است اما در اشعارش اشاراتی یافت می شود که دال بر بینایی اوست. عده ای از محققان ادبی می گویند اگر چه کودکی تیره چشم بود ولی خداوند دلی روشن به وی داد.
عوفی می گوید که رودکی در هشت سالگی قرآن را از حفظ بود و صدای خوش داشت و بر بط خوب می نواخت. رودکی در دربار امیر نصر سامانی تقرب یافت و ثروت و مکنت فراوان اندوخت.
می گویند وزیر نامدار سامانی ابوالفضل محمد بن عبد ا... بلعمی به رودکی اعتقاد خاصی داشت تا بدانجا که وی را در میان پارسی گویان روزگار یگانه می دانست. دیگر از ممدوحان رودکی شهریار صفاری که به بانویه یا امیر خلف بانو معروف بود قصیده مشهور خود را که با مطلعی در وصف «می» آغاز می شود، در ستایش همین پادشاه صفاری و به مژده پیروزی او بر ما کان کاکی سروده است. رودکی از صله های فراوان، ثروت بسیار اندوخت. گویا در پایان عمر این ثروت هنگفت از دگرگون گشتن زمانه به تاراج حوادث رفت و شاعر تنگدست ماند

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
288
نظرات درباره کتاب چهل حکایت سیزدهم
98938****9476

عالیه،فقط پول کتابها زیاده!اما قسمت تورق کتابها خوبه.ممنون

1395-1-14 13:04:04

پاسخ