دانلود کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)

از دیدگاه فلسفه تاریخ و سنت های اجتماعی قرآن کریم

کتاب دیجیتال قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)

حجم دانلود: 4.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)

کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع) به بررسی این مبحث می پردازد که آیا قیام  امام حسین (ع) را می توان از نگاه فلسفه تاریخ و سنت های اجتماعی قرآن مشاهده کرد؟

همچنین در تلاش است به سوالاتی همچون تاثیر قیام سیدالشهدا در حرکت تاریخ چیست؟ آیا افعال الهی در تدبیر امور انسان و جهان قانون مند است؟ آیا تاریخ دارای محرک است؟ آن محرک ها کدام اند؟ و ... پاسخ دهد.
این کتاب پاسخ می دهد که سنت، ضوابط حاکم بر افعال الهی است، این سنت ها تغییر و تبدیل ندارند، ولی تنفیذ آنها وابسته به شرایط خاص است و آن شرایط با اراده انسان قابل تغییر است.

این نوشتار جواب می دهد که انسان مسافر الی الله است، سفر و حرکت نیازمند محرک است، پیامبر اکرم با دو ثقل اکبر و کبیر به دنبال گسترش عبودیت پروردگار است و در مقابل شیاطین جن و انس، با تمام ابزار خود گمراه کننده انسان از صراط مستقیم هستند.
هدف این تحقیق شناساندن سنن اجتماعی قرآن کریم و محرک تاریخ در قالب قیام عظیم سیدالشهدا، با روش تعقلی، نقلی و گاه تعبدی و با رویکرد تعریف، تفسیر، تبیین و تحلیلی است تا فرد بتواند در انتخاب مسیر آینده، با چشم باز به گزینش بپردازد و از خطاهای هلاک کننده امم سابق در ترک یاری ولی مصون بماند.

 

نویسنده کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)

نویسنده کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع) سید سعید حسینی است و کار انتشار این اثر را نشر دفتر نشر معارف به انجام رسانیده است.

 

دانلود کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)(pdf)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان دانلود کتاب pdf قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع) فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب یک کتاب الکترونیکی تهیه کنید.

خرید و دانلود کتاب از فراکتاب

 

گزیده کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)

مسأله اصلی کتاب «قیام و انقلاب سیدالشهداء از دیدگاه فلسفه ی تاریخ و سنّت های اجتماعی قرآن کریم » این است که آیا قیام حضرت سیدالشهداء را میتوان از منظر فلسفه تاریخ و سنت‌های اجتماعی قرآن کریم مشاهده کرد و مورد بررسی قرار داد؟ و از فروع این مسأله اینکه آیا افعال الهی در تدبیر امور انسان و جهان، قانونمند است؟ آیا شناخت آن قوانین مفید است؟ آیا تاریخ دارای محرک است؟ آن محرک ها کدامند؟ تأثیر قیام سیدالشهداء  در حرکت تاریخ چیست؟ و...

این کتاب، پاسخ می دهد که «سنت »، ضوابط حاکم بر افعال الهی است، این سنّت ها «تغییر » و «تبدیل » ندارند، ولی تنفیذ آن ها وابسته به شرایط خاص است، و آن شرایط با اراده انسان قابل تغییر است.

 

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
424
کنگره :
‏‫‬‭BP41/5‏‫‬‭/ح4424ق9 1398
دیویی :
‏‫‬‭297/9534
کتابشناسی ملی :
4219443
شابک :
978-600-441-060-1
سال نشر :
1398
نظرات درباره کتاب قیام و انقلاب سیدالشهدا (ع)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.