امتیاز کتاب:
5 / 3.0
از 1 رای
الکترونیکی:
0.0
صوتی:
0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه از طریق اپلیکیشن فراکتاب
ت 15,000
خرید صوتی
مطالعه از طریق اپلیکیشن فراکتاب
ت 15,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب سه شنبه ها با موری

کتاب سه شنبه ها با موری، روایت ماجرای انس گرفتن استادی پیر با شاگردش است که در آخرین روزهای زندگی این استاد می گذرد. نام این اثر از روی کاراکتر اصلی آن یعنی پروفسور شوارتز موری برداشته شده است که به بیماری ای ال اس دچار است. بیماری ای ال اس، با تخریب سلول ها و بافت ماهیچه ای، بدن را به طور تدریجی از کار می اندازد.
شاگرد داستان که میچ نام دارد، هر سه شنبه به دیدار استاد موری می رود تا از اون درس زندگی بیاموزد. این دیدار، یک کلاس فوق العاده است که هم استاد و هم دانشجو را رشد داده و در جهت کمال راهنمایی می کند. اگرچه شاید این کلاس درس بر خلاف سایر کلاس های معمول دانشگاه امتحان و درس پس دادنی نداشته باشد.

 

نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری

نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری

نویسنده کتاب سه شنبه ها با موری میچ آلبوم است که نویسنده آثاری همچون پنج نفری که در بهشت ملاقات می‌کنید است. مترجم این کتاب هم شهرزاد ضیایی است.

 

در کتاب سه شنبه ها با موری از چه صبحت می شود ؟

 هر سه‌شنبه میچ درباره موضوعی با استاد خود صحبت می‌کند: دنیا، مرگ، زندگی، خانواده، فرهنگ، بخشش، دانایی، ازدواج و هر مفهومی که راجع به زیستن و چگونه زیستن است. میچ در این سه‌شنبه‌ها همراه استادش مراحل متفاوتی از کمال انسانی را می‌پیماید.
میچ آلبوم، نویسنده توانای آمریکایی رمان سه‌شنبه‌ها با موری را برای همه آنهایی نوشته‌ است که می‌خواهند طعم زندگی را آن‌گونه که باید بچشند.

 

بخشی از متن کتاب سه شنبه ها با موری

به نظر من نوارها، مانند عکس‌ها، و ویدیوها، تلاشی مذبوحانه برای به سرقت بردن چیزی از چمدان مرگ هستند. اما برایم روشن شد که موری با شجاعتش، با خلق و خوی‌اش، با صبر و شکیبایی‌اش و با آن گشادگی و صراحتش، نگاهی متفاوت از دیگران به زندگی داشت. نگاهی درست، منطقی و عقلانی. او تنها چند قدم با مرگ فاصله داشت.

اولین بار که موری را در برنامهٔ «راه شب» دیدم، از خودم پرسیدم که وقتی موری متوجه شد که مرگش نزدیک است، در مورد چه چیزهایی تاسف خورد. آیا از اینکه که دوستانش را از دست می‌دهد، حسرت می‌خورد؟ آیا عکس‌العملش با دیگران فرق زیادی داشت؟
من با خودخواهی به این فکر کردم که اگر جای او می‌بودم، آیا به خاطر تمام دلتنگی‌هایم تأسف می‌خوردم؟ آیا به دلیل رازهایی که نزد خود نگه داشته بودم، متأسف می‌شدم و حسرت می‌خوردم؟

 

دانلود کتاب سه شنبه ها با موری (pdf و صوتی)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان دانلود کتاب pdf سه شنبه ها با موری و همچنین دانلود کتاب صوتی سه شنبه ها با موری فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 2 حالت تهیه کنید.

صفحات کتاب :
200
کنگره :
LD571‭‬ /ب418ش9 ‏‫‬‭1396
دیویی :
378/12092
کتابشناسی ملی :
4537589
شابک :
978-600-8392-18-7‬‬
سال نشر :
1396

کتاب های مشابه سه شنبه ها با موری

با موفقیت اضافه شد
0