خرید کتاب ماه غریب من

داستانی بر اساس زندگی امام رضا علیه السلام

کتاب دیجیتال ماه غریب من

حجم دانلود: 8.9 مگا بایت

کتاب صوتی ماه غریب من

حجم دانلود: 259.7 مگا بایت
مدت زمان : 283 دقیقه

کتاب چاپی ماه غریب من

تامین کننده: کتابرسان
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب ماه غریب من

کتاب ماه غریب من اثرمجید ملامحمدی توسط انتشارات به نشر منتشر شده است. این اثر داستانی بر اساس زندگی امام رضا (ع) برای نوجوانان است.

کتاب ماه غریب من چهار فصل دارد و در این فصول، ۶۳ داستان روایت شده اند.داستان ها شامل موضوعات مختلفی هستند که سیره عملی و فضایل اخلاقی و علمی امام هشتم(ع) را در کنار وقایع زندگی حضرت رضا (ع) نشان می دهند.

کتاب از داستان زندگی نجمه خاتون، مادر بزرگوار امام رضا(ع) در جوانی شروع می شود و با ولادت حضرت ادامه پیدا می کند. دو فصل اول به ماجراهای قبل از ولایتعهدی اختصاص دارد و حرکت امام از مدینه به خراسان، وقایع بین راه، دیدارها و گفتگوهای با اهالی شهرهای مختلف ایران در فصل سوم آمده است.

مسئله ولایتعهدی، برخی مناظرات آن حضرت با علما، وقایع سیاسی و شهادت حضرت هم فصل چهارم را تشکیل می دهند. نثر کتاب ماه غریب من هم بسیار شیوا و روان می باشد و مخاطب به راحتی با آن ارتباط می گیرد.

بخشی از متن کتاب ماه غریب من

اربابم با نگرانی در فکرم بود. به من به دیده احترام می‌نگریست و هر چه دارو داشت به من می‌خوراند. کنیزکان دیگر، به چشم غم، دور تا دورم دایره زده بودند. من به آن سوی پنجره نگاه می‌کردم. آسمان می‌گفت: کسی در راه است؛ مردی که دست‌هایش را بر گونه‌های تب دارم خواهد کشید؛ مردی که از ستاره‌ها برایم گردن بندی نقره‌ای درست خواهد کرد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
198
کنگره :
‏‫‬‮‭BP47/35‏‫‬‮‭/م77م2 1397
دیویی :
297/957
کتابشناسی ملی :
5342068
شابک :
978-964-02-0948-6‬
سال نشر :
1397
نظرات درباره کتاب ماه غریب من
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.
خرید کتاب