خرید و دانلود کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس

به همراه اعمال ضریب اضافه مقاومت در ترکیب بار

کتاب دیجیتال کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس

حجم دانلود: 1.6 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس

کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس نوشته علی زارع توسط ایستا سازه قهستان منتشر شده است. همانطور که قطعا شما هم می دانید در طراحی سازه دو نوع ترکیب بار داریم که یکی ترکیب بار عادی است و دیگری ترکیب بار زلزله تشدید یافته؛ اما زلزله تشدید یافته چیست؟ چه زمانی نیاز به کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس داریم؟ آیا در سازه های بتنی نیازی به اعمال ضریب اضافه مقاومت وجود دارد؟

در کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس ابتدا ترکیب بار و کاربرد زلزله تشدید یافته را بیان می کنیم و سپس به صورت گام به گام شما را با نحوه کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس آشنا می کنیم.

گزیده کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس

نیروی افقی زلزله را در نظر بگیرید که به مرکز جرم طبقه وارد شده و با عملکرد دیافراگم کف به اعضای باربر جانبی منتقل می‌شود. نیرو‌های برشی زلزله در طبقات توسط اعضای باربر جانبی دریافت شده و باید به فونداسیون و نهایتاً زمین منتقل شوند. در مواردی که این انتقال نیرو از سازه به زمین به طور منظم و بدون مشکل انجام شود، خیالمان راحت است. اما اگر در اجزایی که انتقال نیرو را بر عهده دارند مشکلی ایجاد شود، به این مفهوم است که در مسیر انتقال نیرو از طبقات سازه به پی و زمین نامنظمی رخ داده است. در صورت وجود نامنظمی در هر کجای مسیر انتقال نیرو، باید کنترل ها بر اساس زلزله‌ی تشدید یافته باشد.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
14
شابک :
978-622-7589-09-2
سال نشر :
1397
نظرات درباره کتاب کنترل زلزله تشدید یافته در ایتبس
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.
خرید کتاب