امتیاز
5 / 4.3
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب تفسیر سوره حجرات به قلم حجت الاسلام محسن قرائتی می باشد و انتشارات مرکز فرهنگی درسهایی‌ از قرآن این اثر را به چاپ رسانده است.

معرفی کتاب تفسیرسوره حجرات قرائتی

زمانی که پیامبراسلام مبعوث شد، خداوند سخنان خود را در قالب وحی و در زمان های مختلف و با توجه به شرایط بر پیامبر نازل می کرد. کتاب قران، معجزه پیامبر اسلام می باشد و از آن جایی که پیامبر در طول زمان استقرار حکومت خود فرصت کافی برای تفسیر آن نداشت، بعد از رحلت پیامبر، ائمه معصومین تفاسیر کامل آیات و سوره ها را بیان می کردند و امروزه نیز افراد متبحر و پرتلاش براساس روایتهای پیامبر و ائمه معصومین تفاسیری بسیار بر قرآن نگاشته اند. یکی از افراد معاصر امروزی که تفاسیری بسیارروان و ساده و در عین حال کامل بر قرآن نگاشته، آیت الله محسن قرائتی می باشد و یکی از این کتابها، به نام تفسیر سوره حجرات میباشد.

خلاصه تفسیر سوره حجرات قرائتی

سوره حجرات در مدینه نازل و دارای ۱۸ آیه است. این سوره به نام سوره آداب و اخلاق شناخته شده است و در چینش کنونی قرآن چهل و نهمین سوره می باشد. در این سوره به دلیل تکرار آیه ((یا ایها الذین آمنو)) سیمای یک جامعه اسلامی از آن معلوم می شود.
مفهوم و محتوای کلی این سوره را در چند بخش می توان تقسیم کرد که عبارتند از:
بخش اول: آیات ابتدایی سوره درمورد نحوه برخورد و آدابی که مسلمانان درحضور پیشوای اسلام پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم به کار بردند را بیان می‌کند. مانند رعایت ادب در شیوه صدا زدن
بخش دوم این سوره شامل یک سلسله اصول مهم اخلاق اجتماعی است که در صورت به کار بردن این قوانین محبت وصفا، امنیت و اتحاد (پیوستگی و انسجام) درجامعه اسلامی حفظ می‌شود و در صورت نادیده گرفتن آن باعث بدبینی و نفاق و ناامنی در جامعه می‌شود. (مانند: اطمینان از خبر فرد فاسق، نهی از مسخره کردن، نهی از بدگمانی، عدم تجسس، غیبت، عدم افشای اسرار دیگران، دروغ)
بخش سوم؛ مربوط به چگونگی حل اختلافاتی است که احیاناً در میان مسلمانان رخ می داد. (مانند: برقراری صلح و آشتی میان مسلمانان) 
بخش چهارم: ارزش انسانها در پیشگاه خداوند بر اساس ملاک تقوا می باشد.
 بخش پنجم‌: ایمان افراد تنها به گفتار نیست بلکه علاوه بر اعتقاد قلبی باید آثار آن براعمال انسان در طول حیاتش آشکار باشد. 
 بخش ششم: اسلام و ایمان یک هدیه الهی برانسان هاست و مومنان در پذیرش آن نباید منت برخداوند بگذارند بلکه شکرگزار خداوند بر این هدیه باشند.

تفسیر سوره حجرات قرائتی pdf

در نرم افزار فراکتاب تفسیر سوره حجرات pdf در نسخه الکترونیک استفاده و رایگان عرضه شده است.

انتشارات مرکزفرهنگی درسهایی ازقرآن

کتاب های منتشره از آقای حجت الاسلام محسن قرائتی اغلب توسط انتشارات مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن به چاپ رسیده است.

۸۱ عنوان از آثار حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در موضوعاتی چون تفسیر عقاید و اخلاق به شکل صوت و متن در بازارموجود می باشد. برنامه‌های تلویزیونی درسهایی از قران ازسال ۱۳۵۸ تا پایان ۱۳۸۹ از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است (افزون بر۲۰۰۰ عنوان). متن کامل تفسیر نور( ده جلد)، کتب منتشر شده( ۴۰ عنوان ) 

دانلود رایگان کتاب تفسیر سوره حجرات

پی دی اف کتاب تفسیر سوره حجرات آقای محسن قرائتی را می‌توان در فراکتاب به صورت رایگان دانلود و مطالعه کرد. متن تفسیر سوره حجرات قرائتی رایگان در نرم افزار فراکتاب در اختیار شماست. تفسیر سوره حجرات قرائتی صوتی در فراکتاب وجود ندارد.

سوالات تفسیر سوره حجرات محسن قرائتی

یکی از کامل ترین و جامع ترین بسته سوالات برای افراد ضمن خدمت، کارمندان آموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیردولتی سوالات تفسیر سوره حجرات محسن قرائتی می باشد. پاسخ سوالات تفسیر سوره حجرات قرائتی را به راحتی در این کتاب 64 صفحه در نرم افزار فراکتاب بیابید.

تفسیر سوره حجرات

مشخصات تفسیر سوره حجرات قرائتی را در جدول زیر می خوانید:

مشخصات
ناشر: درس هایی از قرآن
نویسنده: محسن‌ قرائتی
زبان: فارسی
تعداد صفحه: 64
موضوع: تفسیر قرآن
قالب: الکترونیک رایگان
دیویی :
‫‬‭297/18‬
کتابشناسی ملی :
2182340
شابک :
978-964-5652-29-4
سال نشر :
1389
صفحات کتاب :
64
کنگره :
‫‬‭BP102/827‫‬‭/ق‌4ت‌7 1389

کتاب های مشابه تفسیر سوره حجرات