کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

مواجهه با اندوه و فقدان در فرهنگی که این ها را بر نمی تابد

امتیاز
5 / 0.0
خرید
219,000
10%
197,100
نظر شما چیست؟

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست اثری از مگان دیواین درباره مواجهه با اندوه و بحران فقدان است. مگان دیواین، که خود، عشق و فقدان را عمیقاً تجربه کرده است، همدمی قوی و دلسوز است. او، که خودش عزیزی را از دست داده است، می‌داند که زندگی برای همیشه تغییر خواهد کرد و هیچ راهی هم برای کنار آمدن با آن نیست و زندگی در جریان است.

معرفی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

فقدان و سوگ دیدگاهمان را تغییر می‌دهد. دنیای ما برای همیشه تغییر کرده است و هیچ راهی نیست که بخواهیم به دنیای قبلمان برگردیم. یگانه وظیفهٔ درونیِ شما ایجاد نقشه‌ای جدید و دقیق است. مگان هوشمندانه می‌گوید: «ما اینجا نیستیم که درد خود را برطرف کنیم، بلکه اینجاییم که بر آن مرهم بگذاریم.»

این کتاب مسیری برای بازنگری در رابطه‌مان با سوگ ارائه می‌دهد و خوانندگان را تشویق می‌کند سوگشان را واکنشی طبیعی به مرگ و فقدان ببینند، نه وضعیتی نابه‌جا که نیاز به تغییر دارد. این کتاب به خوانندگان نشان می‌دهد که چگونه با مهارت و محبت در مدت سوگواری‌شان زندگی کنند. اما این کتاب فقط برای دردمندان نیست: این کتاب می‌خواهد وضعیت را برای همه بهتر کند. همهٔ ما در مرحله‌ای از زندگی، سوگ و فقدان را تجربه خواهیم کرد. همهٔ ما فردی را خواهیم شناخت که با فقدانی بزرگ زندگی می‌کند. فقدان تجربه‌ای جهانی است.

برشی از متن کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست نشر میلکان

زمانی‌که مرگِ ناگهانی یا حادثه‌ای ناگوار در مسیر زندگی‌تان رخ می‌دهد، همه‌چیز تغییر می‌کند. حتی وقتی انتظارش را دارید، مرگ یا فقدان همچنان غافلگیر کننده است. دیگر همه‌چیز متفاوت می‌شود. زندگی‌ای که انتظارش را داشته‌اید ناپدید می‌شود و دود می‌شود و به هوا می‌رود. دنیا بر سرتان خراب می‌شود و دیگر هیچ‌چیزی منطقی به نظر نمی‌رسد. زندگی عادی بود و حالا هرچه هست، عادی نیست. مردمی که پیش از این عاقل بوده‌اند حالا برای شما شعار می‌دهند و نصیحت‌تان می‌کنند و سعی می‌کنند شادتان کنند. سعی می‌کنند دردتان را از شما دور کنند.

عیبی نداره اگر حالت خوب نیست فکر نمی‌کردید این‌گونه باشد. زمان متوقف شده ‌است. هیچ‌چیز واقعی به نظر نمی‌رسد. ذهنتان نمی‌تواند جلوی تصویرسازیِ مجدد رویدادها به‌امید نتیجه‌ای متفاوت را بگیرد. دنیای معمولی و روزمره، که دیگران هنوز در آن ساکن‌اند، در نظر شما بی‌رحم و ظالمانه است. نمی‌توانید چیزی بخورید (یا هرچه به دست‌تان برسد می‌خورید). نمی‌توانید بخوابید (یا تمام‌وقت می‌خوابید). هر وسیله‌ای در زندگی‌تان برایتان مصنوعی می‌شود، به نمادی از زندگی آن‌طور که بود و آن‌طور که می‌توانست باشد تبدیل می‌شود. در اطرافتان جایی نیست که این فقدان لمسش نکرده باشد.

در این مدتی ‌که از مصیبت وارده به شما می‌گذرد، همه‌جور حرفی درباره‌ی سوگواری‌تان می‌شنوید: «او نمی‌خواهد این‌قدر ناراحت باشی»، «هر اتفاقی دلیلی دارد»، «حداقل این مدت او در زندگی‌ات بوده است»، «تو قوی و باهوش دانایی و ازپس این مصیبت برخواهی آمد»، «این تجربه تو را قوی‌تر می‌کند»، یا «همیشه می‌توانی دوباره تلاش کنی و یک شریک دیگر در زندگی‌ات داشته باشی، یک بچه‌ی دیگر بیاوری، و راهی بیابی که دردتان را به چیزی زیبا و مفید و خوب تبدیل کنی».

شعار و شادباش‌گویی دردی را دوا نمی‌کند. درواقع، این نوع حمایت فقط باعث می‌شود احساس کنید کسی در دنیا شما را درک نمی‌کند. این درد مانند بریدگیِ کوچک با کاغذ که نیست! بحرانِ شخصیتی که نیست! لازم نبود این اتفاق بیفتد که بفهمید چه چیزی مهم بوده، که هدف زندگی‌تان را پیدا کنید، یا حتی برای اینکه بفهمید کسی واقعاً و عمیقاً عاشقتان است!

متن عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست نظرات

 • این کتاب بر اساس فرهنگ غربی نوشته شده و آموزه‌هاش به درد فرد باورمند به اسلام یا ادیان آسمانی دیگر نمی‌خوره. مثلاً خود ما بخش اعظم بار سوگ رو با این باور که عزیزمون به مکان بهتری رفته کاهش دادیم در حالی که در این کتاب از این خبرها نیست. اگر داغدار هستید و دین‌دار، از اعتقادات خودتون و دعا کمک بگیرید و اگر اعتقادی به این چیزها ندارید، از روانشناس ایرانی کمک بخواهید.
 • این کتاب برای کسایی که حالشون خوب نیست یا میخوان به کسی دلداری بدن واقعا خوبه و خیلی مفیده عزیزانی که مشکلاتی‌ دارن‌ اما‌ کاری برای خوب شدنشون‌ نمیکنن‌ میگن‌ هیچی‌خوبمون‌نمیکنه‌ و‌... ‌ عزیزای دل شما کاری کردی که نشد تلاش کردی برای خوب شون؟ اینو بخونین حتما «غم‌، سوگ، درد همه‌ی این‌ها یعنی شما مشکلی دارید. شما در احساساتِ به‌اصطلاح ناراحت‌کننده گیر کرده‌اید. مراحل سوگ را دنبال نمی‌کنید و مانع بهبودی و سلامتیِ خود شده‌اید و هنوز ناراحت هستید. شما درحال‌حاضر در وضعیتی قرار گرفته‌اید که لازم است اصلاح شود.» همه ما به یه سری اتفاقات احتیاج داریم سعی کن حالتو‌ خوب کنی از فاز غم در بیای انتظار اینو نداشته باش کسی بیاد خوبت کنه سایه تو تاریکی هم ولت میکنه.
 • کتاب بسیار عالی هست جز چند مورد کوچک که در مورد فرهنگ امریکا هست. بقیه کاملا درست است. دقیقا به گفته کتاب من وقتی کتاب رو پیدا کردم و دارم میخونم که از فقدانی بزرگ درد میکشم. توصیه میشه ببشتر افرادی که هنوز سوگی رو تجربه نکردن بخونن تا متوجه بشن با افرادی که در سوگ بزرگی هستن چطوری رفتار کنن. من این کمبودها رفتاری خیلی دیدم و واقعا اذیت شدم.
 • واقعا در سوگ عزیزان نمیشه حال آدم خوب بشه برای همیشه
  عیبی ندارد اگر حالتان خوش نیست
  عنوان برازنده‌ای برای کتاب هست
  محتوای بی‌نظیر و درک نویسنده در کتاب بسیار قوی و راهکار‌های درست و اصولی ارائه شده
 • کتاب خیلی خوبی هست. ترجمه عالیه. مهم ترین ویژگی کتاب اینه که عمیقا با تک تک جملاتش احساس همدردی میکنید چون به درد یا سوگ شما نگاه واقع بینانه ای داره به دور از کلیشه های رایج و اعصاب خورد کن. غیر از این این کتاب نمیخواد به شما بگه همه چیز درست خواهد شد و شما دنیا را زیر و رو خواهید کرد. حتما بخونید اگر با دردی عمیق در زندگی مواجه هستید.

خرید کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

در فراکتاب کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست قیمت با تخفیف در اختیار شما قرار گرفته است.

خرید کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست مشخصات کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست را در جدول ذیل ببینید.

مشخصات
ناشر: میلکان
نویسنده: مگان دیواین
مترجم: سیده سارا ضرغامی و آرزو مومیوند
تعداد صفحه: 240
موضوع: راهکار مواجهه با اندوه و فقدان
قالب: چاپی با تخفیف ویژه

کتابشناسی ملی :
5510110
شابک :
978-600-8812-84-5
سال نشر :
‏‫1398
صفحات کتاب :
240
کنگره :
‏‫BF575‭‬ ‭/‮الف‬8‭د9 1398‬
دیویی :
155/93

کتاب های مشابه عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست