امتیاز
5 / 0.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 37,500
خرید چاپی
120,000
15%
ت 102,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب عقیله

کتاب عقیله به قلم الهام امین روایتی از زندگی بانوی صبر و شجاعت حضرت زینب (س) است که توسط انتشارات به نشر منتشر شده است.

ابعاد گوناگون وجودی حضرت زینب کبری(س) که نمونه عالی مادران است، به قدری عظیم است که قلم ها و بیان ها از وصف اندکی از این دریای بیکران فضایل عاجزند، اما به مصداق «آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید »، عاشقان و ارادتمندان و پیروان ساحت قدسی اهل بیت(عهم) وظیفه دارند به هر صورت و روش و با هر توان و وسیله و ابزار، عشق و ارادت و پیروی خویش را در تجلیل از مقام و منزلت بی همتای آن ذات های مقدس ابراز و بیان کنند.

کتاب عقیله خطاب به حضرت زینب کبری (س) است، گویی خواننده خود را در محضر آن بانوی عظیم الشأن می بیند و می یابد و از سویی به عنوان ارادتمندی شیفته و واله و حیران و از سویی دیگر شگفت زده از این همه عظمت با سرور خویش سخن می گوید و در برابر این معجزه آفرینش سر تعظیم فرود می آورد.

بخشی از متن کتاب عقیله

چشم از پدر گرفتی و بر زمین دوختی. تو را تاب آن نبود که در این باب حتی اندیشه کنی! پدر با تو از رفتن سخن می گفت، اما پای در سرای بخت نهادن برای تو معنایی دیگر داشت. معنایی به غم انگیزی جدایی از پدر، به جان فرسایی دل کندن از خانه ای که کانون همه زیبایی ها و نیکی ها بود. منزلگاه امن فرشتگان خدا بود و هنوز از شکاف پنجره ها و دریچه هایش شمیم خوش فاطمه (س) در عرش و فرش منتشر می شد.

کدام خانه را در کدامیک از اعصار و روزگاران می توان یافت که اهالی اش همه برگزیدگان خدا باشند و ناموسان خلقت؟

اندیشیدن در این حقایق بود که به حجله بخت درآمدن را برای تو دشوار می کرد، لیک عبدالله بن جعفر را می شناختی و از اعتبار و احترامش نزد پدر نیک آگاه بودی.

صفحات کتاب :
326
کنگره :
‏‫‬‭BP52/2
دیویی :
297/974
کتابشناسی ملی :
8536739
شابک :
‏‫‬‭978-964-02-3507-2
سال نشر :
‏‫1400

کتاب های مشابه عقیله

با موفقیت اضافه شد
0