امتیاز
5 / 5.0
خرید چاپی
40,000
10%
ت 36,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

 

معرفی کتاب داداش ابراهیم

کتاب داداش ابراهیم

کتاب داداش ابراهیم که روایتگر 20 داستان از زندگی شهید ابراهیم هادی است که به بیان جنبه های مختلف زندگی این شهید بزرگوار می پردازد. این اثر به قلم محمدعلی جابری نوشته شده و تصویرگر آن نیز میکائیل براتی بوده است. کار نشر این اثر بر عهده انتشارات کتابک بوده است که پس از استقبال بی نظیر از کتاب عمو قاسم بود که تصمیم گرفت تا کتاب داداش ابراهیم را نیز به چاپ برساند.

 

درباره شهید ابراهیم هادی

ابراهیم هادی در 1 اردیبهشت ماه سال 1336 در محله سعیدی شهر تهران به دنیا آمد. او که فرزند چهارم خانواده بود، در حوالی نوجوانی بود که پدر خود را از دست داد. پدر ابراهیم که مشهدی محمد حسین نام داشت، بقال باشرافتی بود که فرزندان خود را با رزق و روزی حلال تربیت نمود.
ابراهیم پس از فوت پدر خود همچون یک کرد واقعی به زندگی خود ادامه داد و دوران دبستان و دبیرستان خود را در دو مدرسه ابوریحان و کریمخوان گذراند و نهایتا در سال 1355 بود که توانست دیپلم ادبی خود را دریافت کند. از همان سال های پایانی دبیرستان مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد.
حضوردرهیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی وشاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیاردر رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود. او در دوران پیروزی انقلاب، شجاعت های بسیاری از خود نشان داد، تاجایی که به او لقب "علمدار کمیل" را دادند.

 

بخشی از متن کتاب داداش ابراهیم

ابراهیم و دوستانش نشسته بودند و مرد جوان از خاطراتش با ابراهیم میگفت. وسط تعریف ها خواست تا نحوه ی آشنایی اش با ابراهیم را بگوید. همین که گفت: «آشنایی ما برمی گردد به مسابقات نیمه نهایی کشتی باشگاه ها در وزن ۷۴ کیلوگرم …» ابراهیم پرید وسط حرفش و نگذاشت صحبتش را ادامه دهد.
چند بار مرد جوان خواست تا آن داستان را بگوید، اما ابراهیم اجازه نداد. روز بعد یکی از دوستان ابراهیم، آن جوان را دید و از او خواست جریان آشنایی اش با ابراهیم را برایش بگوید.

جوان نفس عمیقی کشید و گفت: «آن سال در مسابقه ی نیمه نهایی حریف ابراهیم شدم.» پای من در مسابقه های قبلی آسیب دیده بود و نمی توانستم خوب کشتی بگیرم. بعد از رفتن روی تشک به ابراهیم گفتم: «رفیق ، پای من آسیب دیده، لطفا هوایم را داشته باش.»
او هم لبخندی زد و گفت: «چشم داداش، حتما.» مسابقه شروع شد. با اینکه می دانستم تخصص او در اجرای فن روی پاست، اما اصلا به پای من نزدیک نشد. از اینها گذشته جدی هم مبارزه نکرد، اما من با نامردی او را روی تشک خاک کردم.

 

خرید کتاب داداش ابراهیم (چاپی)

خرید کتاب داداش ابراهیم (چاپی)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان خرید کتاب چاپی داداش ابراهیم فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب یک اثر چاپی تهیه کنید.

صفحات کتاب :
48
کنگره :
‫‭PIR8339
دیویی :
8فا3/62
کتابشناسی ملی :
8419099
شابک :
‏‫‭978-622-6745-84-0‬‬
سال نشر :
‌1400

کتاب های مشابه داداش ابراهیم

با موفقیت اضافه شد
0