امتیاز
5 / 4.3
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 24,000
خرید صوتی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 40,000
خرید چاپی
86,000
15%
ت 73,100

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب صراط، دیداری تازه با سور‌ه‌ی حمد نوشته ی علی صفایی حائری (عین - صاد) می باشد. صفایی حایری مباحثی دینی و اخلاقی را در سوره‌های گوناگون قرآن جست‌جو کرده است؛ جهاد و مبارزه، بلا و ضربه، عجز و اضطرار، ایمان و انتخاب، سنجش معبودها و ...
کتاب صراط صفایی حایری، توسط انتشارات لیله القدر به چاپ و نشر رسیده است.

معرفی کتاب صراط

قرآن این عمیق گسترده ی پربار، از این سوره متولد می شود سوره ی حمد، امّ الکتاب، مادر قرآن است. فاتحة الکتاب است و گشایش گر تمامی قرآن. در این سوره با اسم و نشانه ی اللَّه، به حمد و به صراط یعنی عبودیت و اتباع و توحید می رسی، در حالی که با فکر و عقل و عشق و جهاد و بلاء و عجز همراه شده ای و آخر سر، با اعتصام و استعانت، بر این قله راه یافته ای و در صراط با انعام شده ها و همراه ها و با مغضوب ها و گم شده ها، آشنا گردیده ای. این فرازهای سوره ی حمد است. بی جهت نیست که این سوره مادر قرآن است.
علی صفایی حائری با زبانی روان و شیرین و بیانی عرفانی در کتاب صراط، ما را به تفکری دوباره در کتاب آسمانی دعوت کرده است.

خلاصه کتاب صراط

خداوند در قرآن می فرماید: "اُولئِکَ لَهُمُ الْاَمْنُ وَهُمْ مُهْتَدُونَ، اینها با وسعت روحشان به امن می رسند و در این امن و فراغت است که راه یاب می شوند و از بن بست ها بیرون می آیند."
ما که در بن بست نشسته ایم و از التهاب و یأس سرشار شده ایم، باشد که با ام الکتاب دوباره متولد شویم و از نزدیک ترین راه ها و از صراط مستقیم به رشد و قرب و لقاء و رضوان، دست بیابیم. از عجزها به اعتصام برسیم و از یأس ها به انقطاع. 
مشتاق هایی هستند که می سوزند و با صمیمیت و درد و رنج می پرسند؛ چه کنیم که برای خدا باشیم؟ 
چگونه در خودمان عشق و ایمان بسازیم؟ 
از کجا و با چه وسیله ای می توانیم حرکت ها را و محرک ها را کنترل کنیم؟
 و از راه نزدیک به مقصد برسیم؟ 
اینها خیال می کنند که باید در خودشان عشقی بسازند و یا حرکتی ایجاد کنند، غافل از اینکه این همه را دارند. تمامی وجودشان سوز و شور است. تمامی وجودشان حرکت است. مگر از صبح تا شام بی کار هستند؟ و مگر این همه رنج و کار، بدون عشق و نیرویی جوشنده، امکان دارد؟ 
ما عاشق آفریده شده ایم.
 و نه تنها عشق، که حرکت را، که فعالیت را با خود داریم. ما عاشق آفریده شده ایم.
آنهمه سؤال که چه کنیم برای خدا باشیم؟ و چه کنیم که در خرابه ی وجودمان، چیزی بسازیم؟ اکنون برای تو باز شده و می فهمی که حرص و شتاب، ساختمان تو را خراب می کند و آن همه شور، دست و پای تو را می بندد.
خلوت و توجه، فکر و شناخت معبودها، عقل و سنجش آنها، ملاک انتخاب، عشق و ایمان و انتخاب، جهاد و مبارزه، بلاء و ضربه ها، عجز و اضطرار، اعتصام و استعانت، اینها گام هایی هستند که در پیش داری، تا به عبودیت برسی. و در صراط مستقیم و نزدیکترین راه تا هدف، تا رشد انسان، گام برداری.
این گام ها، عناوین بعضی از سرفصل های محتوای کتاب صراط علی صفایی حائری می باشد.

متن کتاب صراط

صراط و عبودیت، اساس تقسیم بندی و تیپ سازی‌هاست. دسته دسته کردن آدم‌ها، نه در رابطه با خاک و آب و نه در رابطه با رنگ پوست و نه در رابطه با شغل‌ها و نه در رابطه با ابزار تولید، که در رابطه با صراط و در رابطه با سنت‌ها و نظام‌هایی است که امرها و دستورها از آن ها توضیح می‌دهند، چون انسان در جهان مطرح است، نه تنها در کارگاه و نه تنها در جامعه.

در سوره‌ی حمد و در سوره‌ی بقره این دسته بندی مشخص گردیده است. انسان در رابطه بانظام و سنت‌های حاکم و در رابطه با جهت حرکت این نظام، تقسیم شده. و در این تقسیم‌بندی، متقی و کافر و منافق و یا انعام یافته‌ها و مغضوب‌ها و گمشده‌ها، مطرح گردیده‌اند.»

قرآن این عمیق گسترده ی پربار، از این سوره متولد می شود سوره ی حمد، امّ الکتاب، مادر قرآن است. فاتحة الکتاب است و گشایش گر تمامی قرآن. در این سوره با اسم و نشانه ی اللَّه، به حمد و به صراط یعنی عبودیت و اتباع و توحید می رسی، در حالی که با فکر و عقل و عشق و جهاد و بلاء و عجز همراه شده ای و آخر سر، با اعتصام و استعانت، بر این قله راه یافته ای و در صراط با انعام شده ها و همراه ها و با مغضوب ها و گم شده ها، آشنا گردیده ای. این فرازهای سوره ی حمد است. بی جهت نیست که این سوره مادر قرآن است ...

متن کتاب صراطمتن کتاب صراط صفایی حائری

دانلود رایگان کتاب صراط

پی دی اف کتاب صراط، به صورت رایگان در اختیار عموم قرار نگرفته است.  بدیهی است دانلود رایگان آن باعث تضییع حق نویسنده و ناشر می‌شود. 
با صرف هزینه اندک می‌توانید آن را از طریق نرم‌افزار فراکتاب دانلود کرده و در کتابخوان مطالعه کنید. 

کتاب های علی صفایی حائری

از دیگر کتاب های وی می توان به کتاب های مسئولیت و سازندگی، تربیت کودک و رشد صفایی حائری اشاره کرد. 
دانلود رایگان کتاب مسئولیت و سازندگی pdf ، کتاب جمع ها و حاصل جمع ها pdf رایگان و کتاب صوتی تربیت کودک صفایی حائری در فراکتاب موجود نمی باشد ولی با صرف هزینه اندک قابل دانلود است.

کتاب صراط انتشارات انقلاب اسلامی

کتابی با عنوان صراط توسط انتشارات انقلاب اسلامیبه چاپ رسیده است که نوشته مقام معظم رهبری می‌باشد. 

قیمت کتاب صراط

نسخه چاپی کتاب صراط صفایی حائری را می‌توانید با تخفیف از طریق سایت و یا نرم‌افزار فراکتاب خریداری کنید. 

کتاب صوتی صراط

کتاب صوتی این اثر در فراکتاب تهیه و ارائه نشده است.

کتاب صراط علی صفایی حائری pdf

دانلود کتاب صراط، در نرم‌افزار فراکتاب فراهم است. پس از دانلود می‌توانید آن را در کتابخوان فراکتاب مطالعه کنید و از آن درس بیاموزید.

کتاب صراط علی صفایی حائری pdf مشخصات کتاب صراط در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: لیله القدر
نویسنده: علی صفایی حائری
تعداد صفحه: 204
موضوع: تفسیر سوره حمد
قالب: pdf و چاپی با تخفیف ویژه

صفحات کتاب :
204
کنگره :
‏‫‬‭BP102/12‏‫‭‏‫‭/ص7ص4 1392‬
دیویی :
‏‫‬‭‭297/18
کتابشناسی ملی :
3338197
شابک :
‫‬‭978-964-7803-36-6
سال نشر :
1392

کتاب های مشابه صراط