کتاب صوتی آبی ها (کتاب اول)

حجم دانلود: 188.7 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب آبی ها (کتاب اول)

کتاب آبی ها یک رمان 2 جلدی است که به روایت خاطرات پزشکی مسیحی پرداخته که در روزهای حکومت هارون‌الرشید زندگی می‌کرده است. نویسنده کتاب آبی ها سعید تشکری است و این کتاب توسط انتشارات به نشر به چاپ رسیده است.

ماجرای کتاب آبی ها چیست ؟

در این رمان، یک پزشک رومی که ارادت خاصی به امام رضا (ع) دارد، دیر انطاکیه را به منظور ملاقات با پیشوای مسلمانان ترک می کند. سواران هارون الرشید (خلیفۀ وقت عباسی) که به دنبال زکریا هستند، درمی یابند که مقصد نهایی او مدینه و دیدار با علی بن موسی الرضا (ع) است. از این رو خود را به مدینه رسانده و در شهر و اطراف خانۀ مولا به مراقبه می ایستند.

درباره نویسنده کتاب آبی ها (کتاب اول)

سعید تشکری زاده متولد سال ۱۳۴۲ در شهر قوچان، نویسنده، کارگردان و رمان‌نویس ایرانی است. او فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی و عضو کانون منتقدان تئاتر و کانون جهانی تئاتر TCA است. او ادبیات نمایشی تدریس می‌کند و تاکنون برای تلوزیون و رادیو آثار زیادی را قلم زده است.

بخشی از متن کتاب آبی ها (کتاب اول)

زادگاهم هالینوبلس. جایی که دوران کودکی ام را در آنجا گذراندم و «حران » نامی بود که مسلمانان بر شهری که در آن متولد شده بودم گذاشته بودند. چند روز از ماندنم در حران می گذشت و من حالا یقین داشتم آنچه در مورد سواران هارون شنیده ام درست است.

خبرش را قبل از اینکه دیر انطاکیه را ترک کنم، برایم آورده بودند. هارون خلیفۀ عباسی مرا خواسته بود. با خودم تا امروز که اینجایم هزار بار اندیشید هام که مگر زکریای رومی چه دارد که باید خلیفۀ بزرگی چون هارون برای بردنم به توس، این همه سوار را به انطاکیه بفرستد و خوشحال بودم بی آنکه بدانم، زمان مناسبی را برای ترک دیر انتخاب کرده بودم.

وقتی شنیدم سواران هارون به دنبال من هستند و نیز حدس زدم که از مسیر حرکتم به سوی مدینه برای دیدار با علی بن موسی با خبر هستند، تصمیم گرفتم مسیرم را عوض کنم تا آن ها نتوانند مرا آن چنان که فکر می کنند در مدینه بیابند. بهترین جا، زادگاهم بود که می توانستم با خیالی آسوده چند روزی را آنجا بگذرانم و به خاطر وجود خانواده ام در امان باشم.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود رایگان کتاب خداحافظ سالار (به همراه نسخه صوتی و چاپی)

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
سال نشر :
1399
صفحات کتاب :
126
کنگره :
‏‫‬‮‭PIR7994‭‬‭
دیویی :
8فا3/62
کتابشناسی ملی :
7352147
شابک :
978-964-02-3012-1
نظرات درباره کتاب آبی ها (کتاب اول)
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.