خرید و دانلود کتاب تاریخ ایل بهمئی

کتاب دیجیتال تاریخ ایل بهمئی

حجم دانلود: 9.3 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب تاریخ ایل بهمئی

کتاب تاریخ ایل بهمئی اثر ناصر خلیلی توسط انتشارات میراث ماندگار منتشر شده است. ایل بهمئی از دو تیرهٔ احمدی و محمدی تشکیل شده‌است که خود دارای زیر مجموعهٔ‌های بسیاری هستند. تیرهٔ احمدی به دو بخش جلالی و بیژنی تقسیم می‌شود. جلالی از طوایف باولی، شوسنی، کمبری و شاه نظری تشکیل شده‌است.

بیژنی از طوایف بیژنی، غیبی، ویسی، بتلی، بالیاوی، کهرلی، بلواسی، تاکائیدی، شه مصیری و مشهدی محمدی تشکیل شده‌است. تیرهٔ محمدی از نه طایفهٔ خلیلی، نری‌میسا، عالی محمدی، کمایی، محمدمیسا، بناری، کلاه کج، نوروزی و علایدالدینی تشکیل شده‌است شده است که طایفهٔ علاءالدین خود دارای زیر مجموعهٔ‌هایی به نام شیخ، محمد، خاجمیر، قنبر و نعمت‌الله است.

بهمئی از ایل‌های لر ساکن ایران است. ایل بهمئی یک مجموعه پدر تبار است و در نهایت از نظر نسب شناسی به یک نیای مشترک می رسد. «بهمن» جد مشترک بهمئی‌ها است.

گزیده کتاب تاریخ ایل بهمئی

ایل بهمئی یکی از بزرگترین و پر جمعیت ترین ایالات استان کهگیلویه و بویر احمد است. با این وجود جمعیت کثیری از آن در استان خوزستان که هم مرز با استان می باشد ساکن هستند و جمعیت قابل توجهی از ایل بهمئی به صورت تشکل های فامیلی در استان فارس، اصفهان، تهران، قم، بوشهر و چهارمحال بختیاری زندگی می کنند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
765
کنگره :
BP781/ 76 خ 17 ت/ 79
دیویی :
316/487
کتابشناسی ملی :
1877677
شابک :
978-600-314-505-4
سال نشر :
1397
نظرات درباره کتاب تاریخ ایل بهمئی
98939****1811

خدا رحمت کند .شادروان حاج ناصر خلیلی و همه ی درگذشتگان را و سپاس از زحمات آن مرحوم

پاسخ
خرید کتاب