دانلود رایگان کتاب ایران مقتدر

خلاصه ای کوتاه و ساده از کتاب صعود چهل ساله

کتاب دیجیتال ایران مقتدر

حجم دانلود: 8.8 مگا بایت
توضیحات درباره کتاب

معرفی کتاب ایران مقتدر

کتاب ایران مقتدر اثر سیدمحمدحسین راجی و سیدمحمدرضا خاتمی توسط انتشارات زائر رضوی منتشر شده است. این اثر خلاصه‌ای کوتاه از کتاب صعود چهل ساله است.

از موضوعات مهم کتاب ایران مقتدر می‌توان به پرداختن به کارهای انجام‌گرفته بعد از انقلاب، معرفی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، استفاده از آمارهای کاملاً دقیق و علمی، استفاده از آمارهای بین‌المللی برای نشان‌دادن کارهای انجام‌گرفته، مقایسه دقیق کارهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی، شناساندن هر چه بهتر فعالیت‌های انقلاب اسلامی به مردم و مسئولان اشاره کرد.

بخشی از متن کتاب ایران مقتدر

در دوران پهلوی، رشد صنعتیِ کشور ما بر اثر غفلت مسئولان و همچنین علاقۀ شدید محمدرضا پهلوی به ظواهرِ رشد صنعتی غرب، روند وارونه ای را طی کرد؛ به این صورت که در ابتدا، صنایع تولیدکنندۀ کالاهای مصرفی وارد کشور شدند و صنعت وارداتی را در کشور پایه ریزی کردند.

پس از آن، به دنبال ایجاد صنایع زیرساختی از جمله فولاد رفتند و در همین حین، به فکر ایجاد دانشگاه و تربیت دانشجو نیز افتادند. در نتیجه با توجه به فقدان رشد علم و دانش فنیِ بومی و همچنین توسعه نیافتن زیرساخت ها، این صنایعِ مصرفی تماماً وارداتی بودند و صنعتی واردات محور را در ایران پایه گذاری کردند.

مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
90
کنگره :
DSR۱۵۷۰
دیویی :
۹۵۵/۰۸۴
کتابشناسی ملی :
8812749
شابک :
978-622-7817-09-6
سال نشر :
1401
نظرات درباره کتاب ایران مقتدر
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.