امتیاز
5 / 4.7
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
رایگان
خرید
60,000
10%
54,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب مبانی معرفتی مهدویت

کتاب مبانی معرفتی مهدویت اثر اصغر طاهرزاده توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. این کتاب که اولین مجموعه از سلسله بحث های مولف در رابطه با مباحث مهدویت است، از خلال نصوص و روایات و با تبیین مبانی کلامی و عرفانی آن ها، سعی در تببین مبانی معرفتی مهدیت دارد. و شامل مباحث زیر می باشد: امام زمان(عج)، قلب عالَم هستی؛ نحوة حضور حضرت حجت(عج) در هستی؛ نحوة ظهور حضرت حجت(عج)؛ مقام و تأثیر حضرت حجت(عج)؛ امام زمان(عج)، مرشد سالکان حقیقی.

گزیده کتاب مبانی معرفتی مهدویت

 یکی از مسائلی که شیعه به آن معتقد است و یکی از نکات عمیق تفکر شیعه است «موجود» بودن «موعود» است. و این نحوه عقیده، نشانه شعور بزرگ و واقع بینی ارزشمند شیعه است، که بعداً بدان خواهیم پرداخت. در این مطلب هیچ شکی نیست که همه ادیان تا این جا را معتقدند که موعودی هست و با دجّالِ آخرالزمان می جنگد و جهان را به یک عدالت و معنویت آرمانی می رساند؛ و این عقیده، هم مبانی دینی دارد هم مبانی فلسفی.

آنچه شیعه متوجه است و به گفته هانری کربَن؛همین سبب زنده بودن مکتب تشیع شده این است که آن موعود، هم اکنون موجود است. یعنی این طور نیست که امام زمان(عج) در آخر تاریخ عالَم، موجود شوند و سپس ظهورکنند. بلکه آخرالزمان، ظرف ظهور وجود مقدس امام زمان(عج) است. یعنی وجودی که قبلاً هم بوده، درآخرالزمان ظاهر می شود.

صفحات کتاب :
193
کنگره :
‏‫‬‭‬‭‬‭‬‭BP224‏‫‬‭‬‭‬‭ ‏‫‬‭‭/ط22م‌2‬ 1388‬
دیویی :
297/462
کتابشناسی ملی :
‏‫‭م‌84-19941‬
شابک :
978-964-9638-94-2
سال نشر :
1388

کتاب های مشابه مبانی معرفتی مهدویت