کتاب روزی خواهم خفت، برای همیشه pdf

روایتی داستانی از زندگی شهید آیت الله محمد صدوقی (قهرمانان انقلاب ۱۲)

امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 6,500
نظر شما چیست؟
«قهرمانان انقلاب» مجموعه‌ای از 20 جلد کتاب درباره زندگی چهره‌های تاثیر‌گذار و شناخته شده انقلاب، ویژه گروه سنی نوجوان است.

کتاب "روزی خواهم خفت؛ برای همیشه" سری دوازدهم از مجموعه "قهرمانان انقلاب" داستانهایی از زندگی شهید آیت الله محمد صدوقی را روایت می کند. آیت‌الله محمد صدوقی امام جمعه‌ شهر یزد بود و در تابستان سال 1361 به شهادت رسید. در خانه‌ی او به روی همه باز بود و با مردم بسیار صمیمی بود. کودکان و نوجوانان را بسیار دوست داشت. او علاقه مند بود که مردم در آسایش زندگی کنند.

حضرت امام خمینی(ره) در پیام تسلیتی او را دوست عزیز و قدیمی خود خواندند و چنین فرمودند: «اینجانب دوستی عزیز که بیش از سی سال با او آشنا و روحیات عظیمش را از نزدیک درک می‏کردم، از دست دادم و اسلام خدمتگذاری متعهد و ایران فقیهی فداکار و استان یزد سرپرستی دانشمند را از دست داد».

همچنین مقام معظم رهبری نیز درباره ایشان فرموده‌ا‌ند: «او تسلیم و مطیع امام بود; فکرش و عقیده‏اش و عملش در جهت و در خط فکر عقیده و عمل امام بود و هیچگونه رأی و فکری را بر رأی و فکر امام ترجیح نمی‏داد. به‌همین دلیل بود که از اول انقلاب تا آخر، مواضع ایشان یک مواضع صد در صد صحیح و درست ‏بود».

منابع این کتاب از چند کتاب زندگی نامه آیت الله صدوقی که به صورت بررسی اسناد تاریخی به نگارش درآمده استفاده شده است.
نویسنده در این مجموعه با سعی کرده با مستند سازی و شرح دقیق جزئیات حوادث خواننده را کاملا درگیر کتاب کند. در انتخاب حوادث سعی شده با بهره گیری از حوادث جذاب و پرحاشیه مجموعه ای از وقایع خواندنی برای خواننده تصویر شود. در این کتاب از سخنرانی ها و نامه های این شخصیت در طول داستان ها استفاده شده است.
کتاب "روزی خواهم خفت؛ برای همیشه" در17 داستان منتشر شده است.
صفحات کتاب :
110
کنگره :
‫‬‮‭DSR1668/ص4‫‬‮‭خ5 1388
دیویی :
‫‬‮‭955/0842092
کتابشناسی ملی :
1709803
شابک :
978-964-506-751-7
سال نشر :
1388
شابک دیجیتال :
978-600-03-1868-0

کتاب های مشابه روزی خواهم خفت، برای همیشه