امتیاز
5 / 5.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
رایگان

نظر دیگران

نظر شما چیست؟
در دنیای پیشرفته و صنعتی امروز، هر وسیله‏ ای که تولید می‏شود، از سوی طراح و سازنده‏ اش، دفترچه ‏ای به خریدار عرضه می‏ شود، تا با مطالعه آن، از دستگاه بهتر استفاده کرده و کاری نکند که زود خراب شود. در این دفترچه، مشخصات ظاهری و فنی دستگاه، راه صحیحِ استفاده از آن، و آنچه برای آن ضرر دارد، آمده است.
من و شما و همه ما انسان‏ها نیز، یک دستگاه بسیار پیشرفته هستیم، که به دست توانای خالقِ هستی، خلق شده، و بخاطر پیچیدگی‏ های بسیار در جسم و روانِ‏مان، از شناخت کامل حقیقت و راه خوشبختیِ خود، ناتوان هستیم.
از طرفی مگر ما از یک یخچال یا تلویزیون کمتر هستیم، که طراح آن موظف باشد یک دفترچه راهنما بنویسد، امّا خالقِ ما، دفترچه ‏ای برای ما ننوشته باشد؟!!
دفترچه‏ ای که ویژگی‏ های جسمی و روحی ما را توضیح‏ داده، امکانات و استعدادهایی را که در وجود ما نهفته، بیان کرده، و راه درستِ استفاده از آن‏ها را ذکر کرده باشد؟
و از همه مهمتر، خطراتی که جسم و روح ما را تهدید می ‏کند و مایه هلاکت ما می‏ شود، تذکر داده باشد؟
آیا می‏ شود پذیرفت، خدایی که ما را بر اساس رحمت و محبّت آفریده، به حال خود رهایمان کرده و راه رسیدن به خوشبختی را برای ما روشن نساخته باشد؟
«قرآن»، آخرین کتابی است که خداوند به عنوان دفترچه راهنمای بشر فرستاده و راه سعادت و نیکبختی و همچنین عوامل هلاکت و بدبختی او را بیان فرموده است.
صفحات کتاب :
208
کنگره :
‫‬‭BP98‫‬‭/م2ت7 1377
دیویی :
‫‬‭[ج]297/179
کتابشناسی ملی :
‭م‌77-15735
شابک :
964-5652-01-4
سال نشر :
1377

کتاب های مشابه تفسیر قرآن برای جوانان