دانلود رایگان کتاب بی بی آواز خوان من

کتاب الکترونیکی بی بی آواز خوان من

حجم دانلود: 717.5 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

«بی‌بی آواز خوان من» رمانی است نوشتة یک نویسنده آذربایجانی برای کودکان و نوجوانان. در این کتاب، به جنبه‌های اخلاقی، معنوی و حالات و عواطف شخصیت‌های داستان که اهالی روستایی هستند که به دلیل فقر مجبور شده‌اند از روستا به شهر کوچ کنند پرداخته شده است. این کتاب، داستان زندگی پسربچه‌ای است که به هنگام تولد، مادر خود را از دست می‌دهد و مادربزرگش (بی‌بی‌آواز خوان) سرپرستی او را بر عهده می‌گیرد. کودک داستان، در کنار بی‌بی زندگی شیرینی دارد که در همان دوران کودکی مادربزرگ خود را از دست می‌دهد. زبان داستان اول‌ شخص مفرد است. نویسنده از واژه‌های محاوره‌ای همچون جوراجور، تنبان و... به کرّات استفاده نموده است. داستان تنها گرد دوران کودکی شخصیت اصلی، می‌گردد و حالات، اخلاق و رفتار او را به تصویر می‌کشد. در خلال داستان شخصیت‌های دیگری همچون موکوش (پدربزرگ)، خاله مرجان، پدر و آذر (دوست) او نیز وارد داستان می‌شوند و با داستان پرورده می‌شوند. روال داستان بدین‌گونه است که خلاصه‌ای از جریان زندگی شخصیت اصلی به زبان خود او بیان می‌شود و پس از آن خاطرات این دوران به زبانی ساده به اجمال به تصویر درمی‌آید. اما این نکته نباید ناگفته بماند که برخی واژه‌های ناآشنا با فرهنگ ما نیز (به دلیل فارسی نبودن زبان نویسنده) در کتاب دیده می‌شود. نویسنده به زیبایی، افکار و عواطف یک کودک [واقعیت‌های اجتماعی زمانه] را به تصویر می‌کشد به گونه‌ای که مخاطب با تمام وجود این واقعیات و احساسات کودکانه را درک می‌کند. همچنین در میان داستان فضا و موقعیتِ‌در جریان نیز به خوبی تجسم یافته است.
... آن روز با تمام جزئیاتش یادم ماند: یکی از روزهای گرم تابستان، برای خنک شدن، لای برگ‌های ضخیم درخت فندوق نشسته بودیم که یک‌دفعه به خالده گفتم: زن من می‌شی؟» خالده از درخت پایین آمد، زد زیر گریه و به طرف خانه‌شان دوید. بعد دیدم خاله سونا با جیغ و داد پیش پدرم آمد: «بچة پررو، موش نشده، می‌خواهد ته‌ کیسه را سوراخ کند!».

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
شابک دیجیتال :
978-600-03-1801-7
نظرات درباره کتاب بی بی آواز خوان من
98903****1604

عاللللللللللللللللی بود من تو یک روز تموم کردم

1395-1-4 12:41:35

پاسخ
98903****1604

عالی بود کتابش من خیلی دوست داشتم

1395-1-3 01:43:14

پاسخ