کتاب بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

در ریشه یابی آفات حذف حاکمیت دینی از مدیریت جهان 2

امتیاز
5 / 5.0
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
رایگان
خرید
110,000
10%
99,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

کتاب بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) اثر اصغر طاهرزاده توسط انتشارات لب المیزان منتشر شده است. خطبة حضرت فاطمه زهرا (س) در مسجد مدینه پس از حاکمیت ابابکر و زیر پاگذاردن پیام غدیر، یک دائرة المعارف عقیدتی، کلامی و سیاسی است که حکایت از بینش توحیدی و سیاسی دختر پیامبر(س) دارد. همچنان که سخنران محترم تأکید دارد «فاطمه(س) بنیانگذار نهضتی است که هنوز ادامه دارد».

 یعنی فاطمه(س) در مقابل جریانی که پیام غدیر را زیر پا گذارد، جبهه ای را گشود که بالاخره اسلام را به مسیر خود برمی گرداند و به همین جهت شعار حضرت مهدی(عجل الله)چون ظهور فرماید، عبارت است از «وَ فِی اِبْنَةِ رَسولِ اللهِ لی اُسْوَةٌ حَسَنَةٌ» یعنی؛ الگو و اُسوة من در این راه دختر رسول خدا(ص) است. سخنران محترم در تحلیل خطبة حضرت فاطمه(س) نخواسته است واقعه ای را شرح کند که اتفاق افتاد و از دست رفت، بلکه همان طور که در سایر آثار ایشان مشهود است، شنونده و خواننده و گوینده، همه و همه در آن حادثه حاضر می شوند و با یک نگاه حضوری مسئله تحلیل می گردد و نه یک نگاه غایبانه و صرفاً ناظر بر حادثه. گویا ما هستیم که با روح فاطمی سخن می گوییم و فاطمه(س) سوز دل ما را بر زبان می آورد.

این کتاب در میان کل آثاری که در جهان اسلام راجع به شخصیت و ماجرای شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها نوشته شده بی نظیر باشد که برای اولین بار در قیام حضرت زهرا «مبارزه با حذف معصوم از مدیریت و حاکمیت جهان» را نشان می دهد و با شرح دقیق خطبه ها و سخنان حضرت به بازخوانی و روایت غم اصلی فاطمه سلام الله علیها که همان حذف حاکمیت معصوم از مدیریت جهان است می پردازد.

کتاب بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) در حقیقت مبانی «معنویت عدالت خواهانه» را در رفتار حضرت زهرا سلام الله علیها در وقتی نشان می دهد که از سویی هیئت های مذهبی ما همچون روزهای اول انقلاب و دوران جنگ به شدت محتاج «گریه سیاسی» و درک عظمت آن است و از دیگر سو موج معنویت های سکولار و کاذب در حال شیوع فزاینده است.

گزیده کتاب بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)

تمام تلاش این کتاب برای روشن نمودن مسائلی بوده است که فاطمه سلام الله علیها در جهت گیری اصلی خود مقابل ظهور انحراف در صدر اسلام به کار برده است و راهی را به بشریت عرضه نموده است که به ظهور حضرت مهدی منتهی خواهد شد... مسلم دیانت از سیاست جدا نیست، ولی آن سیاستی که منشأ اعمال حکیمانه شود و در هر مرحله ای از تاریخ بهترین موضع گیری را انجام دهد مخصوص اهل بیت است و ما معتقدیم با دقت هرچه بیشتر در جملات حضرت زهرا در دو خطبه مطرح شده در این کتاب معنی سیاست مداری واقعی و اصیل را دریافت خواهیم کرد.

وقتی جامعه ای برای سامان یافتن امور فردی و خانوادگی و اجتماعی، از دستور خدا فاصله بگیرد حتماً بی سر و سامان می شود... عمده آن است که حداقل بتوانیم راز و رمز بی سر و سامانی خود و خانواده و جامعه را درست تحلیل کنیم تا دوباره به سوی اژدهای دیگری به نام برنامه و کارشناسی جدیدی که بویی از خدا نبرده است پناه نبریم... سرّ بی ثمری کارها و برنامه ها را می خواهیم از زبان فاطمه زهرا علیها السلام بشنویم. فاطمه زهرا علیها السلام حداقل این کمک و هدایت بزرگ را برای ما به جای گذاشتند که ای مردم، رمز نابسامانی و بی ثمری برنامه ها و کارهایتان این نیست که تلاش تان کم بوده است بلکه باید راهتان را عوض کنید و فرهنگ اهل بیت را در خانه و خانواده و اداره و شهر و دولت تان حاکم کنید تا به ثمر برسید.

صفحات کتاب :
442
کنگره :
‏‫‬‭BP27/22‏‫‬‭/ط2ب6 1388
دیویی :
297/973
کتابشناسی ملی :
‎2‎3‎6‎6‎5‎4‎3
شابک :
9789649638928
سال نشر :
1388

کتاب های مشابه بصیرت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)