امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (TEXT)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 15,000
خرید صوتی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 23,000
خرید چاپی
57,000
15%
ت 48,450

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب روابط متکامل زن و مرد مجموعه دو نوشته و یک سخنرانی از مرحوم علی صفایی حایری است. انتشارات لیله القدر عهدار نشر آن می باشد.

معرفی کتاب روابط متکامل زن و مرد

می توان گفت که کتاب روابط متکامل زن و مرد حاوی نکات آموزنده فراوانی است که با ادبیاتی شیوا و جملاتی مختصر و پرمغز بیان شده است؛ نکاتی که نشان دهنده دقت و باریک بینی نویسنده و کثرت تاملات و تجربیات وی بوده است. مبنای قرآنی و روایی نویسنده، برداشتهای نغز و دقیق از آنها و استفاده از اصطلاحات قرآنی از ویژگی های کتاب روابط متکامل زن و مرد است.

خلاصه کتاب روابط متکامل زن و مرد

برخی از موضواعتی که در کتاب روابط متکامل زن و مرد ارزیابی شده اند.
ازدواج و ارزش آن، اثر ازدواج و وظایف همسران، به تساوی زن و مرد در نقش و ارزش نه شغل، نابرابری در ارث و دیه زن و مرد، حجاب و آزادی روابط، زیربنا و وسعت و مقدار حجاب و برخورد، ارتباط زن و مرد بر اساس خداسالاری نه زن سالاری و مردسالاری ...
موضوع فصل اول کتاب ازدواج است که در آن به ارزش و آثار ازدواج و وظایف همسران در قبال یکدیگر پرداخته شده است. در فصل دوم در مورد تساوی حقوق مرد و زن بحثهایی شده و به برخی شبهات مربوطه پاسخ داده شده است. فصل سوم به مساله حجاب پرداخته و در نهایت در فصل آخر کتاب بحثی در مورد روابط میان همسران مطرح کرده است.

متن کتاب روابط متکامل زن و مرد

ما خیال می کنیم که اگر زندگی یک زندگی بی دردسر و بدون درگیری باشد، یک زندگی مناسبی است، در حالی که آنچه که مطلوب است و آنچه که به آدم ها تکامل می دهد و آنها را رشد می دهد و بهره مند می کند این است که در هر برخوردی بیاموزم که چگونه موضع گیری کنم و در هر موقعیتی چگونه با مسائل روبرو بشوم. اینجاست که دیگر آدم دنبال یک زندگی بی دغدغه و بی درگیری نیست. برایش این مسأله است که با هر درگیری و با هر گرفتاری چه باید بکند. بین خودش و مشکلات حائل نمی اندازد، از مشکل فرار نمی کند، بین خودش و مشکلات هم حائلی را قرار نمی دهد، بلکه می کوشد که از مشکلاتی که برایش شکل می گیرد بهره مند شود، یعنی؛ از مشکلات، بهره مندی بدست بیاورد.
دلِ روشن، دلِ زنده و بهره مندی از کلمات حکیمانه اهل بیت در گرو این برخوردها و داد و ستدها است. ما تا این درگیری ها را نداشته باشیم، ضعف هامان، ترس هامان، بخل هامان، خستگی هامان، زیاده روی ها یا کوتاهی های خودمان را نمی شناسیم. در این برخورد است که مشخص می شود ما چقدر کم داریم. چقدر افراط داریم. چقدر تفریط داریم.

دانلود کتاب روابط متکامل زن و مرد

پی دی اف کتاب روابط متکامل زن و مرد را می توانید از طریق نرم‌افزار فراکتاب دانلود کنید سپس آن را در کتابخوان فراکتاب مورد مطالعه قرار دهید.

دانلود رایگان کتاب روابط متکامل زن و مرد

پی دی اف کتاب روابط متکامل زن و مرد را می توانید با صرف هزینه ای از طریق نرم‌افزار فراکتاب دانلود کنید. امکان دانلود رایگان آن وجود ندارد. دانلود رایگان آن باعث تضییع حق نویسنده می شود. پس از دانلود می‌توانید آن را در کتابخوان مطالعه کنید. 

کتاب صوتی روابط متکامل زن و مرد

کتاب صوتی روابط متکامل زن و مرد در فراکتاب تهیه و ارائه شده است.

کتاب های علی صفایی حائری

از دیگر کتاب های وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کتاب روحانیت و حوزه
کتاب حجاب و آزادی روابط

کتاب رشد

خرید کتاب روابط متکامل زن و مرد

نسخه چاپی این کتاب را می توانید از طریق سایت و یا نرم افزار فراکتاب خریداری کنید.

دانلود کتاب روابط متکامل زن و مرد

مشخصات کتاب روابط متکامل زن و مرد در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: لیله القدر
نویسنده: علی صفایی حائری
تعداد صفحه: 71
موضوع: روابط متکامل زن و مرد
قالب: pdf و چاپی با تخفیف ویژه
صفحات کتاب :
71
کنگره :
‏‫‬‭BP258/5
دیویی :
‏‫‬‭297/725‭‮‬
کتابشناسی ملی :
9025750
شابک :
‫‭978-964-7803-0-83
سال نشر :
1401

کتاب های مشابه روابط متکامل زن و مرد