امتیاز
5 / 4.8
خرید آوا کتاب
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
16,000
30%
ت 11,200
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 30,000
خرید چاپی
120,000
10%
ت 108,000

نظر دیگران درباره آن بیست و سه نفر

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب آن بیست و سه نفر

کتاب آن بیست و سه نفر به روایت بخشی از خاطرات اسارت 9 ساله یکی از آزادگان دفاع مقدس با نام احمد یوسف زاده می پردازد. نویسنده کتاب آن بیست و سه نفر احمد یوسف زاده است که درواقع در این اثر به روایت خاطرات خود پرداخته است.

احمد یوسف زاده در زمان نوجوانی خود به همراه 22 تن از دیگر اسیران جنگ که همه 13 تا 17 سال سن داشتند برای دیدار با صدام انتخاب می‌شوند.
دیداری که از آن به عنوان یکی از مهمترین وقایع این جنگ هشت ساله یاد می‌شود چون صدام قصد داشت از این دیدار به عنوان جنگی روانی استفاده کنند اما این نوجوانان ورق را برگرداندند.

 

درباره کتاب آن بیست و سه نفر

کتاب آن بیست و سه نفر به قلم احمد یوسف‌زاده داستان هشت ماه از اسارت نه‌ساله‌ی یکی از همین ۲۳ نفر است که رهبر انقلاب هم در نخستین روزهای سال ۹۴، آن را خوانده و بر آن تقریظی هم نوشته‌اند.
کتاب آن بیست و سه نفر اما به‌جز روایت ماجرای اسارت نوجوانان کرمانی، پرده از فراتر بودن جنگ به آنچه در جبهه‌ها اتفاق می‌افتد نیز برمی‌دارد.

یوسف‌زاده وقتی از مهر مادرش می‌نویسد که دل کندن از کوچکترین فرزند برایش دشوار است، وقتی از مادر «اکبر دانشی» می‌نویسد که به واسطه‌ی برادرش به او پیغام داده که بعد از مرگ پدر، تو تنها نان‌آور خانه‌ای و دلخوشی خانواده‌ی شش نفره به توست و ما را به که می‌سپاری، و ده‌ها اتفاق دیگر از این دست، آن‌ها را به‌خوبی به تصویر ‌کشیده و مخاطب، خیلی خوب می‌فهمد که جنگ صرفا «خط مقدم» نیست و تا عمق شهرها و روستاها نیز امتداد پیدا می‌کند.

کتاب آن بیست و سه نفر حاوی خاطرات 23 نوجوان است که توسط ارتش بعث، در عملیات بیت المقدس به اسارت درآمدند و دیکتاتور عراق سعی داشت از این نوجوانان برای ایجاد جنگ روانی علیه ایران استفاده کند.

دانلود نسخه صوتی و الکترونیک کتاب آم بیست و سه نفر

 

بخشی از متن کتاب آن بیست و سه نفر

همۀ راه‌ها، به جز راهی که به اسارت ختم می‌شد، یکی بعد از دیگری بسته شده بود. تن دادن به اسارت آخرین راهی است که یک جنگجو به آن می‌اندیشد.
اما، وقتی خشاب‌هایت خالی باشد و تانک‌های دشمن محاصره‌ات کرده باشند و پیاده نظام آن‌ها لولۀ تفنگش را به سویت نشانه رفته باشد، تن دادن به اسارت اولین فکری است که مثل طوفان توی مغزت می‌پیچد و دیوانه‌ات می‌کند.

دیدن دشمن از نزدیک حس غریبی دارد. استشمام بوی ادکلنی که زده است، نحوۀ لباس پوشیدنش، طرز نگاه و رنگ پوستش، تُن صدا و زبان گفت‌وگویش، همه و همه به تو می‌گویند که دشمن در یک قدمی توست؛
دشمنی که همیشه به او فکر کرده‌ای، دشمنی که تا آن لحظه فقط انفجار توپ و خمپاره‌اش را دیده‌ای حالا تفنگش را از فاصلۀ دو متری به طرف تو گرفته است و از تو می‌خواهد دست‌هایت را بالا ببری و تسلیم او بشوی.

 

متن تقریظ رهبری بر کتاب آن بیست و سه نفر

در روزهای پایانی ۹۳ و آغازین ۹۴ با شیرینی این نوشته‌ی شیوا و جذاب و هنرمندانه، شیرین‌کام شدم و لحظه‌ها را با این مردان کم سال و پرهمت گذراندم.
به این نویسنده‌ی خوش ذوق و به آن بیست و سه نفر و به دست قدرت و حکمتی که همه‌ی این زیبائی ها، پرداخته‌ی سرپنجه‌ی معجزه‌گر اوست درود می فرستم و جبهه‌ی سپاس بر خاک می سایم.

یک بار دیگر کرمان را از دریچه‌ی این کتاب، آنچنان که از دیرباز دیده و شناخته‌ام، دیدم و منشور هفت رنگ زیبا و درخشان آن را تحسین کردم.

۹۴/۱/۵

 

دانلود و خرید کتاب آن بیست و سه نفر (pdf، صوتی و چاپی)

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان دانلود کتاب pdf آن بیست و سه نفر، دانلود کتاب صوتی آن بیست و سه نفر و خرید کتاب چاپی آن بیست و سه نفر فراهم شده است و شما می توانید این اثر را در قالب هرکدام از این 3 حالت تهیه کنید.

صفحات کتاب :
303
کنگره :
‏‫‬DSR1629‭/ی86آ3 1396
دیویی :
‏‫‬‮‭955/0843092‭‬‬
کتابشناسی ملی :
4753194
شابک :
‫‬‮‭‭978-600-03-1679-2‬
سال نشر :
1396
شابک دیجیتال :
978-600-03-

کتاب های مشابه آن بیست و سه نفر

با موفقیت اضافه شد
0