نظر دیگران

نظر شما چیست؟
پر فروش ترین کتاب سال آمریکا...
کتابی است دربارهٔ زندگی جان نَش ریاضیدان برندهٔ جایزهٔ نوبل و مسائلی که به دلیل بیماری اسکیزوفرنی با آنها مواجه می‌شود، نوشته شده است. این کتاب توسط سیلویا ناسار نوشته شده و در سال ۱۹۹۹ منتشر شده است.
بر اساس این کتاب، یک فیلم به همین نام در سال ۲۰۰۱ ساخته شد. صحنه‌هایی از فیلم تفاوت‌هایی با زندگی واقعی جان نَش دارند. برای مثال صحنه مربوط به پیداکردن الگوهای مختلف در ستارگان، صحنه‌ای که پسر جان نَش در حال غرق شدن در وان حمام است و موارد مربوط به ابزار تولید کننده رمز عبور که در دست جان نَش قرار گرفته است، کاملاً خیالی می‌باشند. فیلم بیانگر فداکاری بسیار آلیشیا، همسر جان نَش، در رابطه با وی است و این در حالی است که این زوج در سال ۱۹۶۳ از یکدیگر جدا شده و پس از هفت سال، مجدداً در سال ۱۹۷۰ آلیشیا به جان نَش اجازه داده است تا در خانه وی زندگی کند که این رابطه مطلقاً یک رابطه احساسی نبوده است.
... نزدیک به نیم ساعت بود که جان فوربز نش، پسر نابغه ریاضی و کاشف فرضیه منطقی رفتاری-خیالی ماشین های هوشمند، با دیدار کننده خود او نیز یک ریاضی دان بود، کنار هم نشسته بودند، شامگاه یک روز بهاری سال 1959 گرچه هنوز ماه مه به سر نیامده بود، اما هوا به طرز خیره کننده ای گرم بود.
صفحات کتاب :
445
کنگره :
QA29‭/ن‌2ن‌5 1383
دیویی :
510/92
کتابشناسی ملی :
‭م‌83-31766
شابک :
964-313-625-6
سال نشر :
1389

کتاب های مشابه یک ذهن زیبا