خرید و دانلود کتاب قطار

کتاب الکترونیکی قطار

حجم دانلود: 322.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

کتاب قطار، از مجموعه نمایشنامه ماه 3 است. این نمایشنامه عربی است که توفیق الحکیم آن را نوشته و قاسم غریفی آن را ترجمه کرده است.
در صحنه اول نمایشنامه قطار در حال حرکت توصیف شده است و سپس آتشکار و راننده معرفی می‌شود. آتشکار کسی است که زغال سنگ را داخل کوره قطار می‌ریزد.
چرخ‌های قطار خیلی مستهلک است و گفت‌وگوهایی بین آتشکار و راننده قطار در این مورد صورت می‌گیرد. قطار نزدیک ایستگاه می‌شود. راننده می‌گوید چراغ سبز است و آتشکار می‌گوید قرمز. اگر چراغ قرمز باشد قطار نمی‌تواند حرکت کند و ایستگاه بسته است و اگر سبز باشد، می‌تواند حرکت کند.
بحث در مورد سبز یا قرمز بودن چراغ ایستگاه بالا می‌گیرد و در صحنه بعدموزیسین و مالی‌چی وارد صحنه می‌شوند. موزیسین چراغ را سبز و مالی چی قرمز می‌بیند (پس مسافران بعدی، به جایی می‌رسند که همه در مورد سبز یا قرمز بودن چراغ سکو رأی می‌دهند.) قطار نمی‌تواند بایستد چون قطار بعدی در راه است و نمی‌تواند حرکت کند، چون اگر چراغ قرمز باشد با سکو برخورد می‌کند.
بحث در مورد سبز یا قرمز بودن به نتیجه نمی‌رسد و ماجراهایی پیش می‌آید؛ یکی پیشنهاد می‌دهد قطار از ریل خارج شود، یکی پیشنهاد رقص می‌دهد و...

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
27
شابک دیجیتال :
978-600-03-1925-0
نظرات درباره کتاب قطار
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.