خرید و دانلود کتاب سفر برمدار مهتاب

کتاب الکترونیکی سفر برمدار مهتاب

حجم دانلود: 193.8 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

سفر بر مدار مهتاب از سری کتاب‌های بانوی ماه است. در این کتاب گفت‌وگو با کبرا سیل سه‌پور همسر شهید علی اندرزگو انجام گرفته است.
کتاب‌های بانوی ماه، شرح مصاحبه‌هایی است که دو هفته‌نامه کمان با همسران شهید انجام می‌داده است. دو هفته‌نامه کمان در سال 1375 با گرایش ادب و هنر پایداری تأسیس شد.
شهید علی‌ اندرزگو در سال 1318 در تهران متولد می‌شود. دوران ابتدایی‌اش را در مدرسه فرخی تهران می‌گذراند و در سن 12 سالگی در یک نجاری مشغول به کار می‌شود و هم‌زمان تحصیلات طلبگی‌اش را شروع می‌کند. او روزها کار می‌کند و شب‌ها درس می‌خواند.
او در 16 سالگی به گروه فداییان اسلام می‌پیوندد و در ایام درگیری قیام پانزده خرداد به همراه چندتن دیگر دستگیر و زندانی می‌شود او پس از مدتی آزاد می‌شود. و به شهرهای قم و عراق پناه می‌برد. در سال 1349 درس را از سر می‌گیرد و در همان سال ازدواج می‌کند.
در سال 51 به قم می‌رود و از آنجا به مشهد و زاهدان، زابل، افغانستان فرار می‌کند. مأموران ساواک در پی شناسایی او برمی‌آیند و دائم در پی تعقیب او هستند. او در مشهد تحصیل علوم دینی را ادامه می‌دهد و از مشهد به عربستان و از آنجا به عراق و نجف می‌رود و سپس به سوریه و لبنان. در لبنان آموزش کامل نظامی را می‌بیند و مخفیانه به ایران برمی‌گردد.
سرانجام در رمضان 1357 مأمورین ساواک او را شناسایی می‌کنند و به شهادت می‌رسانند. شهید علی اندرزگو از مبارزان نامدار انقلاب اسلامی است که سال‌ها رنج دوری و فرار و زندان را کشیده است تا انقلاب اسلامی پیروز شود.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
28
شابک دیجیتال :
978-600-03-1927-4
نظرات درباره کتاب سفر برمدار مهتاب
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.