کتاب مسافر pdf

بر اس‍اس‌ زن‍دگ‍ی‌ ش‍ه‍ی‍د غ‍لام‍ح‍س‍ی‍ن‌ اف‍ش‍ردی‌ (ح‍س‍ن‌ ب‍اق‍ری‌)

امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی (PDF)
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 17,000
نظر شما چیست؟

معرفی کتاب مسافر

کتاب مسافر، براس‍اس‌ زن‍دگ‍ی‌ ش‍ه‍ی‍د غ‍لام‍ح‍س‍ی‍ن‌ اف‍ش‍ردی‌ (ح‍س‍ن‌ ب‍اق‍ری‌) توسط داوود بختیاری دانشور نوشته شده است. غلامحسین افشردی (حسن باقری) در روز ۲۵ ماه اسفند سال ۱۳۳۴ شمسی در خانواده‌ای دوستدار اهل بیت (ع) چشم به جهان گشود. با آغاز جنگ تحمیلی و احساس تکلیف دفاع از اسلام و میهن اسلام، در روز ۱۳۵۷/۷/۱ عازم جبهه جنوب شد. در همان سال های اول جنگ تصمیم به ازدواج گرفت. ثمره این ازدواج، دختری به نام نرگس خاتون است. در عملیات طریق‌القدس، در مقام معاون فرماندهی عملیات نقش بسزایی در پیشبرد عملیات داشت. در عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس نیز فرمانده قرارگاه نصر سپاه پاسداران بود. پس از عملیات رمضان، به فرماندهی قرارگاه کربلا در منطقه جنوب انتخاب شد. بعد از عملیات محرم، جانشین فرمانده یگان زمینی سپاه شد و تا زمان شهادت یعنی روز شنبه ۱۳۶۱/۱۱/۹ در همین سمت باقی ماند.

وقتی می خواهیم از سرزمینی بهتر بدانیم باید قصه زندگی آدم هایش را بخوانیم. اگر چه می دانیم ورق، ورق تاریخ شرح حماسه های مردم این سرزمین است. اما شاید هیچ دورانی را مثل سال های دفاع مقدس تجربه نکرده باشند. انگار در این سال ها فرماندهان به تنها چیزی که فکر نمی کردند پاداش های دنیوی بود.نه مدالی به سینه داشتند و نه حرف های عجیب و غریب می زدند. باورکردنی نیست که گاه تا آخرین لحظات زندگی برای عده ای ناشناس باقی می ماندند. قصه فرماندهان قصه واقعی مردان پارسا و شجاع این سرزمین است.

گزیده کتاب مسافر

از پیچ جاده که گذشتند، غلامحسین پنجره را بست. اتوبوس سرعتش را کم کرد و جلوی قهوه‌خانه‌ای ایستاد. ظهر بود. بوی آبگوشت بزباش و زغال گل انداخته به مشام می‌رسید....» 

صفحات کتاب :
84
کنگره :
DSR1626‭‬ ‭/‮الف‬7‫‬‮‭ب3 1384
دیویی :
955/08430922
کتابشناسی ملی :
م‌84-19220
شابک :
978-964-471-652-2
سال نشر :
1384
شابک دیجیتال :
978-600-03-2426-1

کتاب های مشابه مسافر