خرید و دانلود کتاب چراغ هدایت

مجموعه سخنرانی آیت الله محمد شجاعی

ناشر: سروش

نویسنده:

کتاب الکترونیکی چراغ هدایت

حجم دانلود: 908.4 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

مجموعه حاضر متن بازنویسی شده سخنرانی های آیت الله محمد شجاعی است که به بررسی و بیان دلایل و درس های قیام امام حسین(ع)، تاثیرگذاری شخصیت های عاشورایی و حماسه سازان این قیام می پردازد.

آیت الله محمد شجاعی محقق، نویسنده و مدرس عرفان اسلامی و از علمای علم اخلاق است و اثر حاضر هشتمین مجلد از آثار اوست. وی سال هاست که در پرتو خورشید تعالیم انبیاء و بهره گیری از آیات و روایات به تربیت شاگردانش می پردازد.

کتاب «چراغ هدایت» در 7 فصل به نگارش درآمده است. فصل اول با عنوان «حسین(ع) بنده بی مانند خدا» با فرازی از زیارت مطلقه امام حسین(ع) شروع می شود و آیت الله شجاعی با ترجمه این زیارت، گوشه ای از راه بندگی امام حسین(ع) را شرح داده است.

در فصل دوم خواننده با ثواب گریه برای امام حسین(ع) آشنا می شود که در بیان آن احادیث و روایات زیادی نیز از سوی آیت الله شجاعی بیان شده است.

فصل سوم نیز در راستای فصل قبل، ثواب زیارت امام حسین(ع) را بیان کرده و از اجر و پاداشی که خداوند بر این زیارت قرار داده است سخن به میان می آورد.

فصل چهارم کتاب مکارم اخلاقی و فضائل وجودی حضرت امام حسین(ع) را از منظر احادیث و روایات مورد بررسی قرار می دهد.

فصل پنجم با عنوان «خون سیدالشهداء و اشتداد غضب الهی»، قیام سید الشهدا (ع) را برای خوانندگان بازگو می کند.

دو فصل آخر با نام های «هل من ناصر ینصرنی» و «قیام مختار ثقفی» به زوایای مختلف قیام امام حسین(ع) و حوادث بعد از آن که مربوط به قیام مختار ثقفی است می پردازد.

در صفحات پایانی کتاب هم تذکراتی درباره محرم و حضور در مجالس پر برکت این ماه را با منابع و ماخذ مختلف بیان شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است:

ثارالله یعنی خون خدا. هم خون خدا و هم خونی است که خداوند طلبکار آن است. در عالم دو خون به راه افتاده؛ یکی خون سید الشهدا ء یکی هم خونخواهی آن از ناپاکان. یکی خون پاکی که از سید الشهداء ریخته شد و بقیه تبع آن هستند همچون خون انبیائی که از قبل از ایشان بر زمین جاری شده یا هر خون پاکی که بعد از ایشان تا روز قیامت بر زمین جاری می شود، که همه این ها جوشش یک خون بیشتر نیست که همان خون خداست.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
130
کنگره :
BP41/4‫‬‭/ش3چ4 1391
دیویی :
297/953
کتابشناسی ملی :
2992356
شابک :
978-964-12-0237-0
سال نشر :
1391
نظرات درباره کتاب چراغ هدایت
98912****4120

بسم الله الرحمن الرحیم
بسیار عالی
خداوند قرین رحمت کند آقای شجاعی نویسنده کتاب رو
یاعلی

1396-6-30 03:22:23

پاسخ