امتیاز
5 / 4.7
مشاهده نمونه
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
85,000
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
164,000
خرید
290,000
15%
246,500

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب آبنبات هل دار یکی از نوشته های مهرداد صدقی داستان روزمره زندگی همه ماست ولی وقتی بانکته بینی ها و طنز همراه می شود. دنیایی زیبا, فراروی خواننده می نهد. دانلود کتاب آبنبات هل دار در فراکتاب در دو قالب الکترونیک و صوتی امکان پذیر است.

معرفی کتاب آبنبات هل دار

هر داستانی یک راوی دارد؛ گوینده ای که جریان یا جریان هایی را نقل می کند. گویندۀ داستان «آبنبات هل دار» راوی قهرمانی است که با فاصلۀ زمانی از اصل رویدادها، اکنون از زاویۀ دید درونی، اتفاق ها و ماجراهای مربوط را نقل می کند.
از این منظر و با توجه به توضیح ابتدایی کتاب در مورد واقعی نبودن داستان «آبنبات هل دار»، به نظر می رسد مؤلف از خاطره گونگی داستان به طور ماهرانه ای به عنوان یک تمهید در ایجاد باورپذیری این روایت بهره برده است؛
به طوری که فضای نوستالوژیک و خاطره انگیز داستان که سرشار از عناصر آشنای دهۀ شصت، اعم از سریال ها، فیلم های سینمایی و کارتونی... و حتی شایعات این دهه چون وجود درصدی از طلا در سکه های پنج تومانی است.
به علاوه لحن صمیمی و سادۀ راوی در بستر طنز ملایم اما مؤثر این داستان، همراهی پیوستۀ مخاطب را تا انتهای داستان با «مهرداد صدقی» در پی دارد.
بیشترین توفیق مهرداد صدقی در «آبنبات هل دار» در این است که راوی به رغم بُعد زمانی و حتی مکانی با روایت واقعاً از دل وقایع و داستان با مخاطب حرف می زند. او توانسته به خوبی موقعیت شخصیت ها را در دل حوادث بازیافت کند؛
بنابراین، داستان به رغم طنز درونی اش، بسیار موثق به نظر می رسد و حتی همین بیان طنز، هم افزایی مؤثری با سایر تمهیدات اثر داشته است.
دانلود کتاب آبنبات هل دار

خلاصه کتاب آبنبات هل دار

محسن نوجوان کله‌شق و درس نخوانی است که با خانواده‌اش در بجنورد زندگی می‌کنند. او برادری به نام محمد و خواهری به نام ملیحه دارد. محسن که نقش راوی داستان را دارد، از کم و کیف زندگی خودشان در دوران جنگ تحمیلی می‌گوید. برادرش محمد که فعال بسیجی است، خانواده را راضی می‌کند تا به جبهه برود. او در یکی از عملیات‌ها به اسارت گرفته می‌شود و گرچه حضور فیزیکی در داستان ندارد، اما محور اصلی داستان و ماجراهای رخداده در طی رمان است.

با شرایط پیش آمده و اسارت محمد، محسن تلاش می‌کند دیگر آن بچه‌ی مردم آزار و کج رفتار نباشد. او با همت و کوششی که سخت از وی بعید است، خود را به رتبه‌های بالای تحصیلی می‌رساند به گونه‌ای که مایه‌ی تعجب و حیرت همه می‌شود. قبولی ملیحه در دانشگاه نیز دلیل دیگری است تا محسن بیش‌تر از پیش به درس و مدرسه اهمیت بدهد. سرانجام با امضای قطع نامه و پایان جنگ، خبر آزادی اسرا و بازگشت آنان همگان را به وجد می‌آورد. محمد باز می‌گردد و پس از سالها، فرزند نادیده‌ی خود را به آغوش می‌کشد، در حالی که یک پای خود را در منطقه جا گذاشته است.

متن کتاب آبنبات هل دار

وقتی خدا توبه کسی را بشنود کاری برایش انجام می دهد که کسی نمی تواند باور کند. چه کسی فکر می کرد، همان روزی که دماغ حمید را شکستم، حمید و مادرش، به خاطر شنیدن خبر سلامتی محمد، با شیرینی به خانه ما بیایند و حمید نه تنها مرا در آغوش بگیرد، بلکه وقتی توی حیاط تنها گیرم می آورد فقط و فقط یک لگد بزند؟
چه کسی فکر می کرد سعید، به افتخار خبر سلامتی داداش محمد، همه بچه ها را به ساندویچی ببرد و به من و فرهاد و حمید و امین ساندویچ بدهد و تازه یکی هم برای خودش اضافه بخرد و آخر سر، به بهانه اینکه یادش رفته پول بیاورد، فرشید همه را به حساب خود من بنویسد؟

درباره مهرداد صدقی نویسنده کتاب آبنبات هل دار

مهرداد صدقی متولد 1365 در بجنورد و دارای مدرک فوق لیسانس در رشته‌ی صنایع چوب و کاغذ است. بنابر آخرین خبرها، وی تاکنون هشت اثر طنز به نام‌های: نقطه ته خط، آبنبات هل‌دار، مغز نوشته‌های یک جنین، مغز نوشته‌های یک نوزاد، میرزا روبات، رقص با گربه‌ها، تعلیمات غیراجتماعی و آبنبات پسته‌ای را به بازار نشر عرضه داشته است.

وی در مصاحبه‌ای اظهار داشته بود: «اصلاً آرزویم این است که اگر خدای ناکرده کسی دمغ است، حال و روز خوشی ندارد و یا افسرده است، دکتر به آنها خواندن کتاب‌هایم را تجویز کند و آنها هم حس کنند در هنگام مطالعه، لحظات خوشی داشته‌اند. این مساله برای من از جوایز جشنواره‌ها و حق التالیف‌ها هم مهم‌تر است. دوست دارم هر کسی با خواندن کتابم احساس خوبی داشته باشد.»

خواندن کتاب آبنبات هل دار را به چه افرادی توصیه می‌کنیم؟

اگر به شنیدن داستان درباره دهه شصت و دوران دفاع مقدس علاقه‌مند هستید کتاب آبنبات هل دار برایتان بسیار مناسب خواهد بود. آبنبات هل دار اثری است که زبان محلی مردم خراسان شمالی و ضرب‌المثل‌هایشان در آن حضور چشمگیری دارد و آبنبات هل دار سوغات شهر بجنورد به شمار می‌آید و نویسنده نیز با توجه به محل تولد خود به این منطقه از کشور علاقه فراوانی دارد. 

ویدیو مهرداد صادقی درباره کتاب آبنبات هل دار

خرید کتاب آبنبات هل دار

جهت خرید کتاب آبنبات هل دار می توانید به صورت چاپی یا دیجیتال و یا صوتی از سایت فراکتاب تهیه نمایید.

کتاب آبنبات هل دار رایگان

کتاب آبنبات هل دار به صورت رایگان موجود نمی باشد زیرا ناشر این کتاب را به صورت رایگان عرضه نکرده است، بسیار مراقب کلاهبرداران سایبری باشید.

کتاب آبنبات هل دار pdf رایگان

pdf کتاب آبنبات هل دار به صورت رایگان موجود نمی باشد زیرا ناشر این کتاب را به صورت رایگان عرضه نکرده است، بسیار مراقب کلاهبرداران سایبری باشید.

کتاب آبنبات هل دار صوتی

در فروشگاه اینترنتی فراکتاب امکان خرید کتاب صوتی آبنبات هل‌دار فراهم شده است و شما عزیزان میتوانید در همین صفحه اقدام به خرید بفرمایید.

کتاب صوتی آبنبات هل دار

با نصب اپلیکیشن فروشگاه فراکتاب امکان دانلود آبنبات هل دار صوتی برای شما فراهم می‌شود.
توصیه ما به شما کتابخوانان عزیز این است که از سایت های غیرقانونی، فایل و کتابی را دانلود نکنید زیرا باعث نفوذ به رایانه و یا موبایل شما میشود و کلاهبرداران اطلاعات شخصی شما را استخراج میکنند. کتاب صوتی رایگان آبنبات هل دار در فروشگاه فراکتاب وجود ندارد و ناشر، این کتاب را رایگان عرضه نکرده است.

کتاب آبنبات هل دار pdf

با نصب کتابخوان فراکتاب می توانید نسخه الکترونیک این کتاب را در نرم افزار دانلود کنید که از پی دی اف کتاب آبنبات هل دار امکانات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد.

دانلود رایگان کتاب صوتی آبنبات هل دار

با نصب اپلیکیشن فروشگاه فراکتاب امکان دانلود نسخه صوتی کتاب آنبات هل دار می‌باشد.

دانلود کتاب آبنبات هل دار pdf رایگان

با نصب اپلیکیشن فروشگاه فراکتاب امکان خرید و دانلود نسخه دیجیتال کتاب آبنبات هل دار می‌باشد.
توصیه ما به شما کتابخوانان عزیز این است که از سایت های غیرقانونی، فایل و کتابی را دانلود نکنید زیرا باعث نفوذ به رایانه و یا موبایل شما میشود و کلاهبرداران اطلاعات شخصی شما را استخراج میکنند. pdf رایگان آبنبات هل دار در فروشگاه فراکتاب وجود ندارد و ناشر، این کتاب را رایگان عرضه نکرده است.

آبنبات هل دار pdf

با نصب اپلیکیشن فروشگاه فراکتاب امکان خرید و دانلود نسخه الکترونیک کتاب آبنبات هل دار می‌باشد.

دانلود کتاب آبنبات هل دار

با نصب کتابخوان فراکتاب می‌توانید دانلود کتاب آبنبات هل دار را در دو قالب الکترونیک و صوتی انجام دهید.

دانلود کتاب آبنبات هل دار مشخصات کتاب آبنبات هلدار در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: سوره مهر
نویسنده: مهرداد صدقی
گوینده: میرطاهر مظلومی
تعداد صفحه: 412
سال نشر: 1391
موضوع: داستان طنز

صفحات کتاب :
412
کنگره :
PIR8131‭‬ /د7154‫‬‭آ2 1391
دیویی :
8‮فا‬3/62
کتابشناسی ملی :
3057601
شابک :
978-600-175-516-3‬‬
سال نشر :
1391
شابک دیجیتال :
978-600-03-2440-7

کتاب های مشابه آبنبات هل دار