امتیاز
5 / 5.0
خرید الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
ت 16,000
خرید چاپی
120,000
10%
ت 108,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب توحید مفضل

کتاب توحید مفضل از سوی نشر جمال چاپ و منشر شده است موضوع این کتاب نگاه موحدانه به شگفتی های آفرینش از زبان امام صادق علیه السلام است. کتاب توحید مفضل توسط محمد مهدی رضایی ترجمه شده است.

اسلام دین هدایت و تربیت انسان در جهت عبودیت و بندگی خدا است. متون دینی یعنی قرآن و روایات که عهده دار تبیین این هدف مقدس اند از روش های گوناگونی استفاده کرده اند. از جمله این شیوه ها بیان حقایق علمی و گره گشایی از شگفتی ها و اسرار نهفته در پدیده های جهان هستی است. در قرآن آیات متعددی وجود دارد که انسان را دعوت به تفکر و تدبر در جهان آفرینش و آیات بی شمار الاهی می کند. و کسانی را که اهل تفکر نیستند به باد سرزنش می گیرد.

کتاب توحید مفضل ما را به تفکر وا می دارد. هدف اصلی قرآن هدایت انسان به سوی خدا و گشودن راه سعادت ابدی به روی او است. اگر در این میان سخن از مسایل علمی آورده می شود برای آن است که آدمی به جلوه های فیض خدا متوجه گردد. و پیش از پیش عظمت و سترگی حکمت های الهی را دریابدو با پروردگار خود آشنا تر گردد. و گرنه تنها پرداختن به اینگونه مطالب بدون انگیزه راه یابی، چندان کارساز نمی تواند بود. دیگر اینکه بیان مطالب علمی در متون دینی خود گواهی هست آشکار بر معجزه بودن آن ها. کتاب توحید مفضل حدیثی است طولانی مشتمل بر سخنان امام جعفر صادق با موضوع محوری اسرار آفرینش که بر شاگردش مفضل املا شده است.

کتاب توحید مفضل از جمله یادگارهای معنوی حضرت امام صادق (ع) است که در آن از شگفتی های آفرینش سخن گفته شده است. از آن جا که مخاطب امام در این گفتار توحیدی، مفضل- یکی شاگردان امام- بوده، این اثر معنوی به توحید مفضل شهرت یافته است. این سخن منسوب به امام ششم (ع)، بارها به زبان فارسی ترجمه شده است. اینک ترجمه توحید مفضل به قلم آقای محمد مهدی رضایی و با پاورقی های خواندنی این مترجم موفق، به شیفتگان معارف دینی تقدیم می گردد. گفتنی است که نشر جمال، پیش از این، توحید مفضل را برای کودکان تهیه کرده و در مجموعه ای به نام دیدنی های خدا منتشر ساخته است. در این مجموعه، متن عربی در صفحات سمت چپ و ترجمه آن به فارسی در صفحه روبه رو آورده شده است.

صفحات کتاب :
288
کنگره :
BP217/2‫‭‫‬‭‬‮‭/م7ت9041 1389
دیویی :
297/42
کتابشناسی ملی :
2073134
شابک :
978-964-202-129-1
سال نشر :
1389

کتاب های مشابه توحید مفضل