دانلود رایگان کتاب کوثر قرآن

تفسیر سوره های کوثر و قدر

کتاب الکترونیکی کوثر قرآن

حجم دانلود: 121.5 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

رسم ما در تفسیر نور که در دوازده جلد طراحی شد، بر اختصار و فشرده گویی بود، ولی از آنجا که کوثر به معنای خیر زیاد است، در تفسیر سوره کوثر با فضل الهی خیر زیاد بهره ما شد و حیفم آمد که خوانندگان کوثر را از این خیر کثیر محروم کنم و لذا بر خلاف سبک معمول، این سوره را به تفصیل تفسیر می کنم تا خوانندگان بدانند قرآن به قدری عمیق است که هر چه بیشتر در آن تدبّر شود، لطائف و نکات و درسهای بیشتری از آن گرفته می شود و بدانند که احدی نمی تواند بگوید حرف اول و آخر را در تفسیر من گفته یا می گویم. زیرا قرآن، شجره مبارکه ای است که هر کس شاخه ای از آن را تکان دهد، میوه تازه ای دریافت خواهدکرد.
از آغاز، اسلام طرفدار علم، عدالت، حقیقت و مخالف جهل، شرک و ظلم بوده است و با مخالفان قدیمی همچون ابوجهل ها و ابولهب ها و مخالفان امروزی همچون ابرقدرت ها روبرو بوده و هست و خواهد بود، ولی علی رغم تمام کینه ها و عداوت ها و کارشکنی ها، هر روز بر جلوه و عظمت آن افزوده شده است. مهم ترین حربه دفاعی اسلام در برابر مخالفان دیروز و امروز این بوده که اعلام کرده اگر می توانید کتابی مثل قرآن بیاورید: «فَأْتُوا بِکِتَابٍ» [1] و در مرحله دیگر فرمود: لااقل ده سوره مثل قرآن بیاورید: «فَأْتُوا بِعَشْرِ سُوَرٍ» [2] و در مرحله دیگر فرمود: اگر می توانید یک سوره مثل قرآن بیاورید. «فأتوا بسورة» [3]
از سوی دیگر کوچک ترین سوره ی قرآن سوره کوثر است که تعداد کلمات آن ده کلمه است. پس قرآن از تمام مخالفان سوگند خورده خود که در طول بیش از چهارده قرن از هیچ توطئه و تجاوزی بر ضد اسلام کوتاهی نکرده و نمی کنند و در هر سال بخشی از بودجه ها و امکانات و تبلیغات خود را برای مبارزه با اسلام و مسلمین تخصیص می دهند، درخواست کرده که اگر سوره ای حتّی مثل سوره کوثر بیاورید، من دست از تمام حرف هایم برمی دارم. پس باید ببینیم در این سوره و چند کلمه، چه راز و رمزی نهفته است.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

خرید کتاب خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
صفحات کتاب :
48
کنگره :
‫‬‭BP102/978‫‬‭‭/ق‌4ک‌9 1385
دیویی :
‫‬‭‬‭297/18
کتابشناسی ملی :
‭م‌85-14403
شابک :
964-5652-61-8
سال نشر :
1392
نظرات درباره کتاب کوثر قرآن
شما اولین نفری باشید که درباره این کتاب نظر می دهید.