دانلود رایگان کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی

امتیاز
5 / 5.0
دریافت الکترونیکی
مطالعه در اپلیکیشن فراکتاب
رایگان
خرید چاپی
150,000
10%
ت 135,000

نظر دیگران درباره فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

نظر شما چیست؟

معرفی کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری نوشته سعید صلح میرزایی است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شده است. بر هیچ‌‌کس پوشیده ‌نیست که انقلاب اسلامی ایران بر پایه‌‌ی مبانی دین مبین اسلام به ‌وجود آمده است. بر همین اساس حمایت از منافع جهان اسلام و بالخصوص ملت های مظلوم مسلمان از اولین شعارهایی بود که توسط بنیانگذار مقدس جمهوری اسلامی قدّس‌سره مطرح ‌گردید. این در حالی‌ بود که رژیم منحوس پهلوی جزو اولین دولت های اسلامی بود که اسرائیل این دولت جعلی را به رسمیت شناخته بود. آرمان امام‌ خمینی قدّس‌سره جان تازه‌‌ای به پیکر انتفاضه دمید و ابتکار تعیین جمعه‌‌ی آخر ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس» عامل ماندگاری مسأله‌‌ی فلسطین گردید.

پس از ارتحال آن حکیم الهی، عَلَم این آرمان‌خواهی بر دوش خلف صالح او یعنی حضرت آیت‌‌الله خامنه‌‌ای دام‌ظلّه‌العالی قرار گرفت. گستره‌‌ی اطلاعات معظّمٌ‌له و اشراف ایشان بر مبانی فقهی، تاریخی و سیاسی مسأله‌‌ی فلسطین، هر محقق و شیفته‌‌ی علم را به پای سخن ایشان می‌‌کشاند.کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری تلاشی ناچیز به منظور تسهیل استفاده‌‌ی علاقه‌‌مندان بهره‌‌مندی از محضر ایشان است.

دکتر علی‌اکبر ولایتی، مشاور عالی آیت‌الله خامنه‌ای، در مقدمه‌ای که بر کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری نوشته، مسئله فلسطین را از منظر تاریخی و سیاسی مورد بررسی قرار داده است. پس از مقدمه خواندنی کتاب، مطالب اصلی کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری شامل مرور بیانات مقام معظم رهبری، بزرگ‌پرچم‌دار مقاومت و آزادی قدس، در هشت بخش کلیات، شکست‌ها و پیروزی‌ها، مسؤولیت‌ها، جنایات، راه حل‌ها، قهرمانان، روشنگری و آینده روشن گنجانده شده است. قبل از ورود به مطالب اصلی و به‌عنوان دیباچه مطالب، در فصلی مجزا با عنوان «یادی از دومین روز قدس»، متن کامل بیانات معظم له در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران در تاریخ 17 مردادماه 1359 درج شده است.

رهبر معظم انقلاب، از این روز با تعابیری چون «روز تجمّع آرمان‌های مسلمانان جهان در یک کلمه و یک جمله»، «روز اسلام»، «روز انسانیت» و «روز انقلاب و امام ما» یاد کرده‌اند. ایشان پس از برشمردن امتیاز روز قدس بر ایّام‌الله دیگر، مسئله فلسطین را مهم‌ترین و اصولی‌ترین مسائل انقلاب و مسئله‌ای انسانی و نه صرفاً عربی یا اسلامی، محسوب کرده‌اند. آینده فلسطین، وعده الهی بر شکست دوباره بنی‌اسرائیل، جنایات بی‌سابقه صهیونیست‌ها در دنیا، تفرقه‌افکنی غده سرطانی اسرائیل در میان دولت‌های مسلمان، جدا بودن حساب صهیونیسم و یهود، وجوب شرعی کمک به فلسطین، کوتاهی دولت‌های مسلمان در مسئله فلسطین و... بخشی از موضوعاتی است که در این بخش از سوی رهبر انقلاب بررسی و تحلیل شده‌اند.

یکی از اتفاقات و حاشیه‌های جالبی که برای کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری رخ داد در سال 1394 ودر مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در ۹ مهر ۱۳۹۴ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، طی سخنانش نسخه‌ای از این کتاب را به حضار نشان داده و مواضع واقعی دولت و رهبر ایران را درباره اسرائیل، خصمانه خواند؛ و از نمایندگان دولت‌های حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل خواست نسبت به سخنان رهبر ایران علیه اسرائیل واکنش نشان دهند. سخنان نتانیاهو، در رسانه‌های داخلی ایران بازتاب گسترده‌ای یافت؛ و موجب معرفی کتاب فلسطین و رجوع دوباره به مباحث این کتاب شد.


گزیده کتاب فلسطین از منظر مقام معظم رهبری


در سپتامبر ۲۰۰۱ برج های دوقلوی نیویورک به‌طور مشکوکی مورد حملهٔ یک هواپیمای مسافربری قرار گرفت و نکتهٔ تأمّل‌برانگیز این بود که کلّیهٔ ساکنین یهودی برج ها قبلاً آن ها را ترک کرده بودند! بلافاصله فرمان حمله و اشغال افغانستان صادر شد و بوش دوّم به دلیل خاصّی که داشت پشت پردهٔ طرح مشترک صلیبیان و صهیونیست‌ها را آشکار و علناً اعلام آغاز «جنگ صلیبی» کرد. آخر او از معتقدین شاخه‌ای از کلیسای پروتستان به نام «اُاَنجلیست‌ها» می باشد که دست‌ساخته و تحت فرمان صهیونیسم است. در سال ۲۰۰۳ پس از قریب دوازده سال زمینه‌سازی، مرحلهٔ دوّم حمله به عراق را فرمان داد و کار نیمه‌تمام پدرش را تکمیل و عراق را اشغال کرد و بنا داشتند برای عراق فرمانداری بگذارند که برای آمریکا در آن کشور همان مأموریتی را انجام دهد که «لرد کرزن» به‌عنوان نایب‌السّلطنهٔ انگلیس در هند انجام می داد و این شخص را معلوم کردند و او همان آقای «برمر» بود.


تأسیس پایگاه آمریکا در آذربایجان، قرقیزستان و افغانستان و تأسیس مرکزیّت ناوگان پنجم در بحرین و انعقاد قرارداد هسته‌ای با هند و اشغال عملی و اعلام‌نشدهٔ پاکستان، حمایت از تجزیه‌طلبان سودانی و درگیر کردن ناتو به‌حسب اقتضا در این اشغالگری‌ها نشان از عملیّاتی‌شدن همان تصمیم اتّخاذ شده برای اشغال نظامی_‌ سیاسی جهان اسلام و سرکوب هر حرکت ضدّغربی و نجات صهیونیسم از انتفاضهٔ فلسطین و محاصرهٔ جمهوری اسلامی بود.

تمام این اتّفاقات یعنی از آغاز فروپاشی شوروی تا تحوّلات فوق‌الاشاره، در زمان رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رخ داد.

صفحات کتاب :
416
کنگره :
‏‫DSR1692/ف8‏‫‭ف8 1391
دیویی :
955/0844
کتابشناسی ملی :
‎2‎4‎7‎0‎6‎7‎0
شابک :
978-964-2951-02-4
سال نشر :
1391

کتاب های مشابه فلسطین از منظر مقام معظم رهبری

با موفقیت اضافه شد
0