امتیاز
5 / 4.6
نصب فراکتاب
مطالعه در کتابخوان
77,000
خرید
180,000
15%
153,000

نظر دیگران

نظر شما چیست؟

کتاب یک عاشقانه آرام pdf روایتی داستانی از زندگی یک زوج است که مرد داستان، با نوشتن نامه های عاشقانه خطاب به همسرش، سعی دارد تا از روزمرگی در زندگیشان جلوگیری کند. نویسنده کتاب یک عاشقانه آرام، نادر ابراهیمی است که در نوشتن آثار عاشقانه، ید طولایی دارد و این اثر او هم از ابتدای چاپ آن در سال 1374، فروش بالایی را تجربه کرده است.

خلاصه رمان یک عاشقانه آرام

رمان یک عاشقانه آرام یکی از بهترین رمان‌های ژانر عاشقانه ایرانی است که به دلیل استقبال مخاطبان بارها تجدید چاپ شده است.
قرار است در این داستان و از بین گفتگوهای جذاب رد و بدل شده بین زوجی که شخصیت‌های اصلی رمان اند غرق در جملات تاثیری گذاری در جهانی عاشقانه شویم. کتاب یک عاشقانه آرام سرشار از این دست جملات و دیالوگ‌های تاثیرگذار است.
قصه اصلی روایتی از زندگی گیله‌ مردی معلم است که در هنگامه‌ی انقلاب ۵۷ و در میانه‌ی مبارزه با حکومت شاه، به زندان می‌افتد و ایام سختی را پشت‌سر می‌گذرد. او در سفری که به آذربایجان دارد دلباخته دختری به نام عسل می‌شود؛ و این رمان در ادامه ما را با مراحل شکل گیری زندگی مشترک این دو و مصائب آن همراه می‌کند...
نادر ابراهیمی در این اثر نشان می‌دهد که دشمن شماره یک عشق، عادت کردن است؛ و در صورتی که آن همه احساس شورانگیز و عاشقانه تبدیل به عادت شود روند فروپاشی این عشق آغاز می‌شود و همه چیز رنگ و بوی کهنگی می‌گیرد.

درباره نادر ابراهیمی

نادر ابراهیمی جزء عده محدود نویسندگان ایرانی است که در تمام عرصه‌های سینما، تئاتر و ادبیات و رمان نویسی شناخته شده و چهره است.
نادر ابراهیمی در سال 1315 در تهران به دنیا آمد و پس از طی کردن دوره تحصیلات دبیرستان برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته حقوق را انتخاب کرد که البته آن را نیمه کاره رها کرده و  دوره لیسانس را در رشته زبان انگلیسی به اتمام رساند.
معروف است که او در کارها و فعالیت‌های مختلفی مشغول بوده، مشاغلی مثل : حسابداری، مکانیکی، کارگری، نقاشی و ...  که در دو کتاب «ابن مشغله» و «ابوالمشاغل» با جزئیات تمام آن‌ها را شرح می‌دهد. در واقع این دو اثر خودزندگی‌نامه‌ای از این نویسنده بزرگ است که بر محوریت شغل نوشته شده است.
نادر ابراهیمی سرانجام در سال 1387 پس از سال‌ها مبارزه با تومور چشم از دنیا فروبست.

دانلود رایگان کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

پی دی اف کتاب یک عاشقانه آرام و نسخه صوتی رایگان این کتاب در فراکتاب عرضه نشده است، این کتاب در حال فروش توسط ناشر و ذینفعان آن است و دانلود رایگان آن باعث تضییع حق آن‌ها خواهد شد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

عاشق، یاغی‌ست؛ امّا یاغیانِ بزرگ، اصولی دارند.
زیبایی یاغیگری، فقط در حفظ همان اصول است.
عاشق، جدّی‌ست؛ امّا عبوس نیست.
عسل، بی‌خود از خویش، با صدای بلندِ شتابان گفت: اینطور نمی‌شود. اصلاً نمی‌شود. از سفر بلند رؤیا آمده‌‌ای. خوب است. عالی‌ست. شدنی، امّا، نیست. هر هفته و در تمام هفته‌های عمر خود را تکرارکردن  حتّی به زیباترین صورت ممکن زندگی‌مان را مملو از کسالتی مرگبار خواهدکرد، و ما را «خسته از بی‌رنگی تکرار». چارچوب. هر قدر چارچوبی که به کار می‌بری بزرگ باشد به خیال خودت برای وسعت میدان عمل بوم بودنمان را سخت‌تر و بی‌رحمانه‌تر به صلیب می‌کشد از چار سو. این، خویشتن را با بهترین دار دنیا به‌دارآویختن است. خویشتن را به داری آهنین و استوار آویختن.
عسل، سرریز می‌کند؛ امّا نه به سنگینی و کندی عسل.
تو یک‌سال، شب‌وروز، در آن اُتاقک محقّر درهم‌ریخته نشستی و نوشتی یک سال. یک برنامه‌ی مدرسه‌یی تمام‌عیار غم‌انگیز: انشا، املا، ریاضیات، ورزش؛ انشا، املا، ریاضیات، ورزش؛ انشا، املا...
به‌التماس می‌گویم: عسل! عسل! مجبورت که نکرده‌ام. چرا اینطور هراسان شده‌یی؟ میخکوبی‌ات که نکرده‌ام. تو، مثل همیشه، کاملاً آزادی. این تقدیر نیست که نتوانی از آن سرپیچی کنی. من سرنوشت نساختم، برنامه نوشتم... من... من...
صدای آرام گریه‌ام برخاست. همه‌ی این جان‌کندن‌های ذهن و عین، فقط به‌خاطر آن محبوب آذری من بود. زن گفته‌بود: زندگی‌مان در بی‌نظمی غریبی غرق شده‌است. در یکنواختی پیری که بوی نا می‌دهد. در چرکابه‌ی ارواح بلاتکلیف. تو می‌گفتی: «عادت، یعنی دورشدن از انسانیت، از تفکّر خلّاق». مگر نه؟ حال، نگاه‌کُن! موج‌ها ما را به این‌سو و آن‌سو می‌اندازند و زمانی هم بر ماسه‌های ساحلی خواهندانداخت: ماهی‌های مسموم‌شده‌ی مرده. لَزج. گندیده. ما حتّی خوب‌ترین کارهای‌مان را به‌عادت می‌کنیم...
مگذار که عشق ، به عادتِ دوست داشتن تبدیل شود ! مگذار که حتی آب دادنِ گلهای باغچه ، به عادتِ آب دادنِ گلهای باغچه بدل شود ! عشق، عادت به دوست داشتن و سخت دوست داشتن دیگری نیست، پیوسته نو کردنِ خواستنی ست که خود پیوسته، خواهانِ نو شدن است و دیگرگون شدن.

تازگی، ذات عشق است و طراوت، بافت عشق. چگونه می شود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و عشق همچنان عشق بماند ؟ عشق، تن به فراموشی نمی سپارد، مگر یک بار برای همیشه. جام بلور، تنها یک بار می شکند . می توان شکسته اش را، تکه هایش را، نگه داشت. اما شکسته های جام، آن تکه های تیز برنده، دیگر جام نیست .
احتیاط باید کرد. همه چیز کهنه می شود و اگر کمی کوتاهی کنیم، عشق نیز. بهانه ها جای حس عاشقانه را خوب می گیرند...

کتاب صوتی یک عاشقانه آرام

از روی رمان یک عاشقانهٔ آرام یک نسخه صوتی روانه بازار شده است اما در حال حاضر امکان خرید این نسخه در فراکتاب ممکن نیست. شما می‌توانید دانلود رمان یک عاشقانه آرام نسخه الکترونیک و خرید نسخه چاپی کتاب را در فراکتاب انجام دهید.

فیلم یک عاشقانه آرام

رمان‌ها و ادبیات همیشه پیوند خوبی با سینما داشته اند و منبع الهام بسیاری از فیلم ها بوده اند اما تاکنون از روی رمان یک عاشقانه آرام اقتباس سینمایی شناخته شده ای ساخته نشده است.

دانلود کتاب یک عاشقانه آرام

یک عاشقانه آرام pdf در نسخه الکترونیک این کتاب در فراکتاب در دسترس شماست و می‌‎توانید آن را در نرم افزار مطالعه نمایید. مد نظر داشته باشید کتاب یک عاشقانه آرام pdf به صورت جداگانه در فراکتاب وجود ندارد.

خرید کتاب یک عاشقانه آرام

یک عاشقانه آرام یکی از پرمخاطب‌ترین و خواندنی‌ترین رمان‌های ایرانی است. به همین منظور نسخه‌های مختلفی اعم از: چاپی، الکترونیکی و صوتی از این رمان موجود است؛ و شما می‌توانید به دلخواه خودتان نسخه چاپی آن را با تخفیف دریافت کنید و یک عاشقانه آرام نادر ابراهیمی pdf نیز در نسخه الکترونیک در دسترس شماست.

دانلود کتاب یک عاشقانه آرام

مشخصات رمان یک عاشقانه آرام در جدول زیر آورده شده است:

مشخصات
ناشر: روزبهان
نویسنده: نادر ابراهیمی
تعداد صفحه: 239
موضوع: رمان عاشقانه
قالب: pdf و چاپی با تخفیف ویژه

صفحات کتاب :
239
کنگره :
‫PIR7943‭‬ ‭/ب58‫‭ی7 1376
دیویی :
‫‭‬‭‭8‮فا‬8/862
کتابشناسی ملی :
‭م‌76-3790
شابک :
964-5529-12-3
سال نشر :
1376

کتاب های مشابه یک عاشقانه ی آرام