خرید و دانلود کتاب سفر نامه ی روح (صحت و مرض)

کتاب الکترونیکی سفر نامه ی روح (صحت و مرض)

حجم دانلود: 397.8 کیلو بایت
توضیحات درباره کتاب

مولانا حکیم ملا محمد فضولی، شاعر و اندیشمند والا جای شیعه (م- 990 هـ ) در تاریخ ادبیات اسلامی شخصیتی مستثنی دارد. متفکر و شاعر سه زبانه ای است که تأثیر عمیقی در تاریخ ادبیات ترکی، عربی و فارسی بر جای نهاده است. نام او محمد، نام پدرش سلیمان بود. گفته شده که در سال 910 هـ . در خانواده ای شیعی مذهب و آذربایجانی، در جوار مرقد سید الشّهدا، در کربلا به دنیا آمده است.
در جوانی لقب «ملا» گرفته و مشهور به ملا فضولی بوده است. علوم عربی را نزد عالمی به نام رحمت الله و علوم ادبی را نزد حبیبی شاعر معروف آذربایجان آموخته است و نیز با دختر رحمت الله ازدواج کرده و پسری عالم و شاعر با تخلص فضلی داشته است.
لقب «ملا» نشانه ی کلامی بودن وی و لقب «حکیم» بیانگر رویکرد او به فلسفه و حکمت است. به دیگر سخن، حکیم ملا محمد فضولی مانند ابوعلی سینا و بیشتر از او، توانست کلام و فلسفه را به گونه ای آشتی دهد و راه سومی را در حکمت اسلامی بگشاید که بعدها از سوی حکیم ملا عبدالله زنوزی دنبال شد.

کتاب خداحافظ سالار - نویسنده: حمید حسام - ناشر: سوره مهر

دانلود کتاب صوتی خداحافظ سالار

نویسنده : حمید حسام

کتاب خداحافظ سالار روایتگر خاطرات همسر سردار شهید حسین همدانی است که از تاثیرگذار ترین شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها و با نام جهادی ابو وهب است. خاطرات زندگی پرفراز و نشیب بانو پروانه چراغ نوروزی از ابتدای کودکی شروع شده و تا لحظه شهادت حبیب مدافعان حرم در سال 94 ختم می شود.

خرید کتاب
مشخصات کتاب
کنگره :
PIR6064‭‬ ‭/س7‫‭1389
دیویی :
8‮فا‬3/4
کتابشناسی ملی :
1994336
شابک :
978-600-5559-58-3
سال نشر :
1389
صفحات کتاب :
127
نظرات درباره کتاب سفر نامه ی روح (صحت و مرض)
علی زند

این کتاب خیلی خوب و عالی هست .‌ به نظر من لازمه ی زمان ماست که از تدریس به صورت قدیم ( که اساتید ابتدا قرآن و حافظ و سعدی و اخلاق را به دانش آموزان می آموختند ) دور افتاده ایم . بسیار مفید و لازم است .

1395-8-2 13:58:58

پاسخ